Kiviaho se na vlastní žádost vrací domů, z Finska zamíří do Hradce Lukáš

Henri Kiviaho se na vlastní žádost vrací do svého rodného Finska. V Mountfieldu působil více než dva roky, vzhledem k nízké vytíženosti se však rozhodl odejít. Dvojku Patriku Bartošákovi tak bude dělat Jan Lukáš, který minulou sezonu působil v Olomouci.

Kiviaho letos odchytal pouhých 5 zápasů s bilancí 2,38 gólů na zápas. Důvodem je skvělá forma Hradecké jedničky Patrika Bartošáka. Svojí práci však odvedl skvěle. Loni s Hradcem vyhrál základní část extraligy a letos na jaře získal stříbro. Již několikrát požádal o výměnu, přičemž o něj kluby v extralize zájem měli, nejlepší varianta ale přišla pomocí trejdu, díky kterému bude chytat za SaiPu Lappeenrantu.

„Přestože byl Henri srozuměn se situací v našem brankovišti od samého počátku, nebyl postupně spokojený s vytížením a opakovaně přes agenta požadoval výměnu,“ 

Aleš Kmoníček, generální manažer

Právě z tohoto klubu míří na česká kluziště Jan Lukáš, který se do Finska stěhoval před sezonou. V extralize byl řazen mezi nejlepší golmany, svůj potenciál ve Finsku ale nenaplnil. V nejhorším celku odchytal 8 utkání s úspěšností 82,9% a 4,5 brankami na zápas. To zní jako ideální čas na výměnu.

„S Honzou jsme jednali už před letošní sezonou, a i když to vypadalo slibně, dostal zajímavou nabídku ze SaiPy, kterou se rozhodl využít,“ 

Aleš Kmoníček

Vzhledem k současné situaci napadla Hradec výměna, a ta skutečně vyšla. Kiviaho dostane ve Finsku rozhodně více prostoru a Lukáš si snad zlepší své statistiky. K Hradci by se měl připojit už během příštího týdne. Pro Mountfield to značí i značnou výhodu v tom, že snížili kvótu cizinců. Snad tato výměna dopadne dobře pro oba a kluby budou spokojeny.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Mountfield HK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *