Návrat Honzeka sa blíži: Nastúpiť by mohol v najbližších zápasoch!

Minuloročná draftová jednotka Calgary Flames Samuel Honzek pauzuje od 4. októbra, keď sa zranil v prípravnom zápase proti Edmontonu Oilers. Po takmer dvojmesačnej pauze je však návrat na spadnutie.

Barclay Parneta, generálny manažér Vancouveru Giants, pred pár dňami oznámil, že Honzeka by sme v zápase mali vidieť ešte tento mesiac. Do konca novembra odohrajú Giants ešte 3 zápasy proti Spokane Chiefs, Kamloops Blazers a Tri-City Americans.

Rodák z Trenčína bol v minulej sezóne kľúčovým hráčom Giants a jeho tohtoročná absencia je citeľná. Vancouveru sa vo WHL nedarí, v 22 odohraných zápasoch prehrali až 14-krát a momentálne sa nachádzajú na 9. priečke v západnej konferencii WHL.

Dobrou správou je, že od štvrtka už trénuje so svojim tímom, keďže rekonvalescenciu absolvoval v Calgary a so spoluhráčmi z juniorky sa v tejto sezóne ešte nestretol.

Návrat slovenského útočníka do zostavy by pravdepodobne znamenal koniec pre jedného z českej dvojice Adam Titlbach a Patrik Král. Podľa pravidiel WHL môžu v jednom tíme nastúpiť do zápasu maximálne dvaja Európania.

Honzek by mal patriť medzi kľúčových hráčov aj na blížiacich sa majstrovstvách sveta do 20 rokov. Bude veľmi dôležité, aby pred tak náročným turnajom odohral ešte nejaké zápasy vo WHL a dostal sa späť do formy..

Autor: Alex Höger

Titulná foto: ŠPORT.SK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *