Sklenička míří do KHL, vzdává se tak možnosti reprezentovat

David Sklenička, skvělý a spolehlivý hráč a bývalý reprezentant se opět vrací do KHL. Tentokrát za kazašskou Astanu. Tím se však připravil o možnost reprezentovat Česko na MS!

Šestadvacetiletý David Sklenička se rozhodl pro nejméně populární působiště v moderním světě. Po roční pauze se tak vrací zpět do Kontinentální Hokejové Ligy, dříve nejvyšší klubové hokejové soutěže v Evropě.

David tak odchází ze Švédska, kde hrál za tým Brynäs, který sice sestoupil o ligu níže, ale Sklenička byl silnou oporou.

Nyní se však stěhuje do astanského Barysu, který s ním podepsal smlouvu na 1 sezónu, přesněji do konce dubna příštího roku.

Nutno dodat, že samotnému klubu v Astaně se minulou sezónu vůbec nedařilo. Ve své divizi i konferenci skončili hráči z Barysu Astana zcela poslední.

To však není vše. Podle aktuálních pravidel a dohod ten, kdo podepíše za tým v KHL, se automaticky vzdává možnosti reprezentovat. Vše je samozřejmě spojeno s ruskou agresí na Ukrajině, jak rozhodl tuzemský svaz. Česká reprezentace tak přišla o kvalitního obránce, který by za normálních okolností reprezentovat mohl. Je ale pravda, že ani na minulém MS se David Sklenička neobjevil, jelikož se omluvil z rodinných důvodů.

Autor: Šimon Polena

Foto: Profimedia.cz

Zdroj: Livesport.cz, Hokej.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *