SLOVÁCI V OHL: Ako sa darí našim mladíkom?

OHL je juniorská rozvojová liga, ktorou si musí prejsť nejeden talentovaný hráč. Výnimkou nie sú ani naši mladíci, ktorých v tejto súťaži pôsobí 8.

Dalibor Dvorský

Dalibor v úvode sezóny stavil na overené prostredie a z tímu AIK sa presunul do IK Oskarshamn. Tento presun mu však vôbec nesadol, čo sa odrazilo nielen na jeho produktivite. V 10 zápasoch v drese Oskarshamnu nebodoval a jeho trápenie len podčiarkla štatistika +/- na ktorej svietilo -6.

zdroj: sportnet.sme.sk

Prežil „zámorské znovuzrodenie“

Dalibor sa tak rozhodol pre odchod do zámoria, kde momentálne žiari. Draftová 10-ka z roku 2023 do bodky napĺňa očakávania od jeho pôsobenia v OHL , a organizácii Blues sa tak pomaly rysuje nový center či už do prvej alebo druhej formácie. V 43 zápasoch zaznamenal fantastických 67 kanadských bodov, pričom skóroval až 34 krát. Nedávno sa mohol pochváliť peknou šnúrou, keď bodoval v štyroch dueloch za sebou.

Filip Mešár

„Underwhelming“ pojem, ktorý sa používa v športovej terminológii. Tento pojem znamená, že hráč nepodáva výkony, aké sa od neho očakávali. Filip Mešár, rodák zo Spišskej Belej začal sezónu raketovým tempom, keďže si dlhú dobu držal priemer dvoch bodov na zápas.

zdroj: nhl.sk

Jeho štatistika však po 37 zápasoch činí 46 kanadských bodov, čo je najmä zapríčinené zranením, ktorým si v priebehu sezóny prešiel. Keď je Filip zdravý „horí“ pod ním ľad, a je jedným z lídrov Kitcheneru. Niet pochýb o tom, že ak ostane zdravý bude jednou z kľúčových postáv tímu Kitchener Rangers pre play-off OHL.

Pochváliť sa môže aj ocenením

Filip Mešár prežil fantastický November, keď v 13 zápasoch zaznamenal 22 kanadských bodov a stal sa tak hráčom mesiaca OHL.

“Som veľmi nadšený, že som mal možnosť návratu do Kitcheneru. Tento rok máme veľmi dobrý tím. Atmosféra je elektrizujúca ako na ľade, tak aj mimo neho, takže chceme pokračovať v našich výkonoch.” 

Vyjadril sa Filip v nedávnom rozhovore pre web chl.ca

Ondrej Molnár

Ondrej Molnár si svoj „kalich horkosti“ vypil absolútne do dna, keď jeho incident na florbalovom turnaji v Nitre spôsobil, že po ňom na drafte nesiahol ani jeden tím NHL. Ondrej to však so svojím snom o najlepšej súťaži sveta nevzdáva.

zdroj: thehockeynews.com

Napriek incidentu sa svojho sna o NHL nevzdáva

Dôkazom o jeho talente sú aj výkony v drese tímu Erie Otters, kde mimochodom pôsobí aj Martin Mišiak. V drese Otters zaznamenal v 58 zápasoch 46 kanadských bodov. Jeho produktivita napovedá, že v ňom tkvie talent, ktorý by sa jedného dňa mohol ukázať v NHL. Cestu do tejto súťaže si však incidentom skomplikoval.

Servác Petrovský

Prospekt Minnesoty Wild pôsobí v tíme Owen Sound Attack, kde si v 49 zápasoch drží štatistiku skoro bodu na zápas so 46 bodmi. Servác pôsobí v OHL už tretiu sezónu.

zdroj: sportnet.sme.sk

Zažil podarené MSJ

Zaujal najmä svojimi výkonmi v drese našich mladíkov na šampionáte do 20 rokov. Na tomto turnaji zaznamenal v 5 zápasoch 5 gólov a 4 asistencie.

Martin Mišiak

Stále iba 19-ročný prospekt Chicaga Blackhawks. Ktorého si zvolili na drafte 2023 v druhom kole z 55. miesta. Minulú sezónu začal v drese Nových Zámkov, odkiaľ sa po 29 odohratých zápasoch sťahoval do zámorskej USHL. V drese Youngstown Phantoms zaznamenal 17 bodov.

zdroj: thehockeynews.com

Na MSJ sa poriadne vytrápil

V tejto sezóne pôsobí podobne ako aj Ondrej Molnár v tíme Erie Otters. V 52 zápasoch má na konte 39 kanadských bodov za 18 gólov a 21 asistencií. Majstrovstvá sveta juniorov sa mu vôbec nevydarili štatistika 3 asistencie v 5-tich dueloch nepôsobí zle. Martin sa však na turnaji výrazne trápil. Prispel k tomu aj fakt, že nenastupoval na svojej pozícii.

Jakub Chromiak

Čaká ho prepad na drafte?

Naša najväčšia draftová nádej pre rok 2024 Jakub Chromiak nezažíva najvydarenejšiu sezónu. To sa môže odraziť na pozícii, z ktorej bude draftovaný. Pôvodne sa očakával medzi prospektami vybratými v prvom kole draftu. Aktuálnu sezónu započal v drese Sudbury Wolves, odkiaľ sa sťahoval už po 7 zápasoch do tímu Kingston Frontenacs.

zdroj: sportnet.sme.sk

V jeho novom pôsobisku si za 41 zápasov pripísal 16 bodov za 5 gólov a 11 asistencií. Jakub sa predstavil aj na juniorskom šampionáte. V 6-tich zápasoch nebodoval.

Alex Čajkovič

18-ročný obranca, ktorý sa do OHL presunul zo Švédskej juniorky. Zámorskú púť započal v tíme North Bay Batallion, kde si v 32 zápasoch pripísal 12 asistencií. Momentálne pôsobí v tíme Sarnia Sting, kde si v 13 zápasoch pripísal 2 body za jeden gól a jednu asistenciu.

zdroj: Jakub Homoľa

Roman Kukumberg

Po zastávke v zámorí, návrat domov

Sezónu započal v zámorí. V drese Sarnia Sting stihol odohrať 24 zápasov, v nich zaznamenal 10 kanadských bodov za 4 góly a 6 asistencií. Keďže jeho tím stratil šancu na postup do play-off, Kukumberg posilnil jeho materský klub Slovan Bratislava.

zdroj: thesarniaobserver.com

Autor: Adam Čaja

Zdroj titulného obrázka: hokejportal.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *