V Topoľčanoch pokračuje známe trio

Žochári v uplynulom ročníku vypadli v štvrťfinále play-off s úradujúcim vicemajstrom Vlkmi so Žiliny 4:1 na zápasy a tým skončili na 10. mieste v tabuľke. Na nasledujúcu sezónu si už stihli poistiť trojicu hráčov.

V novej sezóne môžu počítať so službami brankára Michala Vojvodu. Dvadsaťdva ročný gólman odchytal v základnej časti 28 stretnutí a 6 v play-off. Taktiež má aj skúsenosti s fínskym hokejom kde chytal dve sezóny za tím TUTO Hockey.

Štyridsať ročný legionár Henrich Ručkay bude aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres „žochárov“. Odchovanec piešťanského hokeja dlhé roky pôsobil v Nitre, s ktorou vyhral titul v roku 2016. Obliekal dres aj Nových Zámkov a okúsil francúzsky i nemecký hokej. Henrich bude v Topoľčanoch pôsobiť už tretiu sezónu, v tej uplynulej nastúpil do 44 zápasov a pripísal si senzačných 32 bodov.

Zdroj: FB/Henrich Ručkay

Útočné rady vystuží aj nitriansky odchovanec Edmund Piačka. Tridsať ročný center odohrá v poradí už druhú sezónu za mužstvo Topoľčian. V minulosti pôsobil v Nitre, s ktorou sa taktiež stal majstrom v roku 2016. Okrem toho pôsobil aj v Maďarsku v tíme Patriot Budapešť, v Anglicku a vo Francúzsku.

Z Topoľčian sa sťahuje český obranca Martin Hřebíček, ktorý nasledujúcu sezónu posilní zadné rady Spartaku Dubnice. Dvadsaťpäť ročný obranca pôsobí od roku 2018 na Slovensku, kde vystriedal viacero klubov. Uplynulú sezónu u „žochárov“ nastúpil na 42 stretnutí a pripísal si 14 bodov (3+11).

Foto: HC Topoľčany

Autor: Petra Franeková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *