Zlatí a strieborní hrdinovia z Dukly Trenčín

Dukla Trenčín, uznaná hokejová akadémia, si uvedomuje význam investície do budúcich generácií hráčov. Ich Dorast a Juniorské tímy predstavujú dôležitú súčasť tohto procesu. Mládežnícke tímy sú základom pre budúcnosť hokeja nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Ich úspechy sú mnohými ukazovateľmi nielen talentu, ale aj oddanosti a vášne pre tento šport. Dukla Trenčín verí, že ich mladí hráči sú pripravení prekročiť ľad na najvyššej úrovni a priniesť úspech nielen klubu, ale aj celej krajine. Pre náš web nám exkluzívne poskytol rozhovor Michal Feranec.

DORAST:

V treťom ročníku Mládežníckych Majstrovstiev Slovenska (MMSR), ktoré sa konali v Martine od 05.04. do 07.04. odohral dorast 3 zápasy. V prvom z nich 05.04. porazili Nitru 5:2 po góloch A. Obušeka + (S. Nikmon), D. Bórika + (L. Pecháč), L. Pecháča + (P. Židek, J. Čurlej), S. Pisarčíka +(S. Nikmon) a S. Karšaya + (M. Jakubec, J. Syrný). Druhý zápas 06.04. už nedopadol tak radostne. S Bratislavou prehrali po jedinom góle v presilovej hre od P. Žideka + (J. Čurlej, S. Nimkon). Našťastie sa z prehry hneď otriasli a na druhý deň vyhrali posledný zápas MMSR 07.04. so Zvolenom 5:4 po góloch F. D. Fajnora + (D. Bórik, I. Piliar), D. Bórika + (M. Dömény), A. Obuška + (P. Židek, S. Karšay ), A. Obuška + (S. Nikmon) a D. Bórika + (R. Rázga, F. Kovalčík). Aj napriek jednej prehry mali šancu byť prví v prípade ak Bratislava porazí Nitru v poslednom zápase a to sa im aj podarilo. Dorastu z Dukly Trenčín sa podarilo v turnaji zvíťaziť. Najlepším brankárom na MSSR v kategórií dorastenci sa stal Samuel Hrenák.

Finálna tabuľka

  1. HK Dukla Trenčín (6 bodov)
  2. HC Slovan Bratislava (5 bodov)
  3. MHK Zvolen (4 body)
  4. MMHK Nitra (3 body)
Dorast Dukly Trenčín po výhre

JUNIORI:

Po základnej časti Extraligy Juniorov sa Trenčania dozvedeli svojho súpera do štvrťfinále a bol ním Poprad. S nimi hrali 5 vzájomných zápasov (3 doma a 2 vonku). V prvom zápase porazili Poprad s prehľadom 3:0 po góloch od A. Goljera + (V. Petrík, A. Gašo), M. Marcinčina + (D. Kišš, M. Holík) a T. Belica + (D. Kišš, J. J. Ďurčo). V druhom zápase ich Poprad potrápil, dostali sa až do samostatných nájazdov, kde prehrali 2:3. Góly strelili A. Stašiniak + (M. Feranec, D. Kišš) a J. J. Ďurčo (A. Gašo, V. Petrík). Po troch dňoch voľna zavítali do domáceho Popradu, s ktorými prehrali vysoko 0:5. Štvrtý zápas priniesol prevrat série na 2:2 a Dukla vyhrala 3:2 po góloch od A. Stašiniaka + (F. Beráts, A. Goljer), T. Belica + (J. Harvánek, T. Tomík) a T. Tomíka + (V. Petrík). V poslednom piatom zápase štvrťfinále vyhrali doma 4:1 po góloch od M. Holíka + (D. Kišš, M. Marcinčin), M. Holíka + (A. Gašo), D. J. Svitača (samostatný nájazd), a M. Holíka + (D. Kišš, M. Marcinčin) zaistili si ním postup do semifinále.

Ďalším súperom už spomínaného mužstva boli Vlci zo Žiliny. S nimi odohrali 4 zápasy (2 doma a 2 vonku). Prvý z nich hrali 26.03. doma v Trenčíne, kde vyhrali 5:2 po góloch od J. J. Ďurča + (A. Gašo, M. Feranec), A. Stašiniaka + (M. Hrenák, A, Gašo), S. Kupca + (M. Feranec, D. J. Svitač), V. Petríka + (D. J. Svitač, R. Rafaj) a A. Gaša + (V. Petrík). V druhom zápase prehrali 1:4 po jedinom góle od S. Kupca + (D. Vaňo, T. Belic), následne sa presunuli do Žiliny. Tri dni voľna Dukle prospeli. Vyhrali 4:2 po góloch od M. Feranca + (T. Ilončiak, V. Petrík), T. Belica + (S. Kupec, D. Vaňo), S. Kupca + (D. Vaňo, J. J. Ďurčo) a T. Belica + (L. Stahoň). Semifinálovú sériu zakončili 31.03. v Žiline, s výhrou 3:2 po góloch od J. J. Ďurča + (V. Petrík, A. Gašo), D. J. Svitača + (A. Goljer, F. Beráts) a L. Stahoňa + (D. Vaňo).

Sila finálového súpera bola viditeľná už od začiatku. V prvom zápase rozvalcovala Nitra Trenčín výsledkom 3:0, v druhom z nich ich porazili taktiež, no konečným skóre 2:0. Tretí zápas bol veľkým prevratom, Dukla vyhrala famózne 4:1 po góloch od M. Feranca + (L. Stahoň), M. Feraneca + (T. Belic, L. Stahoň), D. Kišša + (M. Marcinčin) a A. Goljera. Každý fanúšik veril, že Trenčín má stále šancu vyhrať zlato. Museli však odohrať veľmi dôležitý zápas doma a vyhrať. Realita bola iná. Aj napriek snahe, bojovnosti a zvratu z 0:3 na 2:3 sa Dukle Trenčín nepodarilo vyhrať. Získali striebro a Nitra sa tešila zo zlatých medailí. Góly v poslednom zápase sezóny strelili M. Trokana + (T. Belic, M. Marcinčin) a M. Feranca + (J. J. Ďurčo, L. Stahoň).

Tabuľka EXTRALIGY JUNIOROV (Top 4)

  1. MMHK Nitra
  2. HK Dukla Trenčín
  3. Vlci Žilina
  4. MHK a.s. Zvolen
Juniori po získaní strieborných medailí

Po poslednom zápase Trenčína a Nitry nám poskytol rozhovor Michal Feranec. Michal Feranec je 17-ročný útočník, ktorý sezónu 2024/2023 hral v Dukle Trenčín (muži + juniori) a HK Spartak Dubnica. V lete reprezentoval Slovensko na Hlinka Gretzky Cupe v Trenčíne.

Ako vnímate celú cestu tímu až priamo do finále?

,,Cesta bola výborná, snažili sme sa, makali sme ale teraz to nejako nevyšlo.“

Zmenil sa vám nejakým spôsobom špeciálny tréningový plán pred finále?

,,Nezmenil sa, stále sme rovnako dreli a išli sme si za jedným cieľom.“

Aké pocity ste mali pred finálovou sériou?

,,Tešili sme sa, nehráme finále každý deň, bolo to super.“

Pripravovali ste sa na zápas nejak špeciálne?

,,Nie, s chalanmi sme si zahrali futbal a pustili sme si dobrú hudbu.“

Hrali ste vo formácii spolu s kapitánom Stašiniakom a Stahoňom myslíte si, že ste boli produktívnym útokom?

,,Myslím si, že chalani sú veľmi dobrí a išlo mi to s nimi super.“

Včera ste strelili svoje prvé góly vo finále, aké ste mali pocity, keď pomohli vyhrať zápas?

,,Bol to neopísateľný moment, bol som rád, že sme vyhrali a pomohol som tímu.“

Získali ste 2. miesto, čo bolo pre vás zlomovým momentom v zápase?

,,Prvých sedem minút sme nerobili to čo sme mali, a potom sme už nedokázali vyrovnať.“

Mali ste niekoho v hľadisku?

,,Rodičov a pár kamarátov.“

Boli včera veľké oslavy po znížení série na 1:2?

,,Nie, neboli veľké oslavy, šlo sa iba domov.“

Cítite sa lepšie v junioroch alebo v tíme mužov?

,,Bol to veľký skok. No myslím si, že v junioroch sme dobrá partia.“

Aké plány máte do budúcna?

,,Chcem sa ešte dostať na Majstrovstvá sveta (do 18 rokov) a potom ísť hrávať do zahraničia.“

Aký je váš vysnívaný klub v Extralige, kde by ste chceli hrať?

,,Samozrejme Dukla.“

Autor článku: Kristína Martáková

Zdroj titulnej fotky: facebook/HkDuklaTrenčín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *