Slovenky nezvládli ani tretí zápas: Zostup do nižšej divízie je viac než reálny!

Po jednodňovej prestávke nastúpili slovenské reprezentantky do svojho tretieho zápasu na majstrovstvách sveta žien 1A-divízie proti Nórsku. Do zápasu vstupovali ako mierny outsider, avšak s vedomím, že v príprade prehry bude zostup veľmi blízko. Bohužiaľ sa najhorší scenár aj naplnil.

Slovensko je momentálne na dne tabuľky a spolu s Nórskom má odohrané tri zápasy, pričom všetky ostatné tímy zatiaľ odohrali len dva. Posledné dva zápasy odohrajú Slovenky proti Rakúsku a Dánsku, pričom obidva tímy siahajú na postup.

Premrhané šance

Slovenské reprezentantky začali zápas výborne, hneď od začiatku útočili a nedali Nórkam dýchať. Dostávali sa do prečíslení a nájazdov a vedeli sa udržať v nórskom obrannom pásme. Jediná vec, ktorú ale nedokázali bolo streliť gól.

Podľa pokročilých štatistík mali až 6 gólových šancí, nepremenili však ani jednu. Na ľade bolo vidieť najmä Líviu Kubekovú a Barboru Kapičákovú, ktoré sa dostali do väčšiny týchto šancí.

Nórky sa pred našu bránu nepozreli takmer celú tretinu, lenže dokázali využiť hneď prvú gólovú šancu. Slovenky prepadli v obrane a Nórsko sa dostalo do prečíslenia 3 na 1. Následne nedokázali byť dôrazné ani pred bránou, čo využila Thea Jorgensen a poslala Nórsko do vedenia.

Najlepšia tretina na turnaji

Na začiatku druhej tretiny nebolo Slovensko až tak dominantné, ale stále kontrolovalo hru a dostávalo sa do útoku. Prvá radosť prišla v 26. minúte.

O prvý gól na šampionáte sa postarala Simone Bednarik, ktorá výbornou strelou od modrej prestrelila všetko čo jej stálo v ceste. Pred bránkou výborne clonila Zuzana Dobiášová.

Paradoxne po vstrelom góle Slovenska prišla najlepšia pasáž Nórska v doterajšom priebehu. Na niekoľko minút prebrali iniciatívu, dobre útočili a držali sa v našom obrannom pásme. Tento tlak skončil v čase 32:10, keď sa nechala vylúčiť Lene Tendenes za hrubosť.

Presilovku naše reprezentantky síce nevyužili, ale hneď 6 sekúnd po presilovke potešila slovenský fanúšikov Tatiana Korenková. Puk sa pred nórskou bránkou na chvíľu stratil z dohľadu hráčok, následne sa najlepšie zorientovala práve Korenková a druhýkrát v zápase prekonala nórsku brankárku.

Vo výbornom výkone pokračovali Slovenky až do konca tretiny a vyzeralo to, že zápas majú jasne v rukách a pripíšu si prvé víťazstvo na turnaji. Nakoniec to však dopadlo úplne inak.

Dva góly za 30 sekúnd

Od začiatku poslednej tretiny to vyzeralo, že si Nórky idú po vyrovnanie. Slovenky nevstúpili do tretiny tak dominantne ako v predošlých dvoch a nakoniec sa im to vypomstilo.

Horší výkon na strane Slovenska podčiarka v 44. minúte Lucia Drábeková, ktorá urobila zbytočný faul v strednom pásme a dostala dve minúty za nedovolené bránenie v hre. Bolo to prvé vylúčenie Slovenska v zápase.

Svoju prvú presilovku dokázali reprezentantky Nórska využiť už po 30 sekundách, strelu od Millie Sirum dokázala Rišianova iba vyraziť pred seba, puk následne korčuľou prihrala Mathea Fischer na úplne voľnú Emilie Kruse, ktorá zakončovala v podstate do prázdnej brány.

O necelých 30 sekúnd prepadla slovenská obrana, Andrea Dalen dokázala jednou prihrávkou spoza bránky prekonať dve obrankyne a pred bránou osamotená Mathea Fischer strelou z prvej prekonala Rišianovú.

Za menej ako 30 sekúnd sa výborne rozohraný zápas premenil na nočnú moru. Bohužiaľ sa Slovenky už nedokázali vrátiť do tempa, ktoré mali v prvých dvoch tretinách.

V závere ešte zvýšila na konečných 4:2 Josefine Biseth Engmann a využila tak aj druhú presilovku Nórska v zápase.

Ocenenia pre najlepšie hrácky zápasu získali Lívia Kubeková a Andrea Dalen.


Ak sa chce Slovensko udržať v tejto divízií, bude musieť v následujúcich dvoch zápasoch získať aspoň 4 body a zároveň potrebuje to, aby Nórsko alebo Holandsko nezískalo už ani jeden bod.

Najbližší zápas odohrá slovenská reprezentácia zajtra o 10:30 proti Dánsku. Zápas môžete sledovať na stanici JOJ Šport.

SLOVENSKO – NÓRSKO 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

Góly: 26. Bednarik (Kapičáková), 35. Korenková (Šuliková, Kubeková) – 20. Jorgensen (Brunvold, Daren), 45. Kruse (Fischer, Sirum), 45. Fischer (Dalen, Bergesen), 60. Biseth Engmann (Gundersen, Dalen)

Autor: Alex Höger

Titulná foto: hockeyslovakia.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *