Anthony Mantha vymenený do Las Vegas Golden Knights!

Tím Washington Capitals vymenil útočníka Anthonyho Manthu do Vegas Golden Knights za výber v druhom kole draftu v roku 2024 a výber vo štvrtom kole draftu v roku 2026. Washington si v rámci výmeny ponechá 50% Manthovho platu.

Capitals pôvodne získali 29-ročného krídelníka z Detroitu Red Wings v apríli 2021. Výmenou za Jakuba Vránu, Richarda Pánika, výber v prvom kole draftu 2021 a výber v druhom kole draftu 2022. Táto sezóna je jeho prvou v hlavnom meste USA, v ktorej dosiahol hranicu 20 gólov, čo je prvýkrát od sezóny 2018/2019.

Mantha je v poslednom roku štvorročného predĺženia zmluvy na 22,8 milióna dolárov, ktorú podpísal s Detroitom Red Wings v roku 2020. V Detroite strávil časť svojich prvých šiestich sezón, než bol v sezóne 2020/21 vymenený do Capitals, kde odvtedy pôsobí. V drese Capitals si počas 174 zápasov pripísal 44 gólov a 48 asistencií.

Hoci pred touto sezónou vo Washingtone nikdy nenaplnil očakávania, mal by byť pre obhajcu titulu Golden Knights príjemnou posilou do play-off. Mantha sa pripája k tímu Knights, ktorý mal niekoľko kľúčových zranení v útoku. Jack Eichel sa práve vrátil z dlhodobo zranenej rezervy, ale Mark Stone bol nedávno zaradený na listinu dlhodobo zranených hráčov a očakáva sa, že sa jeho sezóna už predčasne skončila.

Obhajca Stanleyho pohára Golden Knights má na konte 73 bodov, čo mu stačí na delené tretie miesto s LA Kings v Pacifickej divízii, ale na prvý Vancouver Canucks stráca 15 bodov. Capitals so 65 bodmi strácajú sedem bodov na druhú a poslednú divokú kartu vo Východnej konferencii.

Autor: Adrián Glett

Foto: USA TODAY Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *