Bettman sa vyjadril ku kauze Coyotes.

Je vo všeobecnosti známa situácia okolo organizácie Coyotes. Po tom, ako obyvatelia mesta Tempe odmietli výstavbu nového štadióna, je situácia okolo organizácie stále neistá.

Gary Bettman je známy názorom, že by chcel organizáciu udržať čo najbližšie k Phoenixu.

“Organizácia Coyotes momentálne skúma rôzne možnosti, ktoré sú k dispozícii v okolí Phoenixu. My ako liga to budeme pozorne sledovať.“

Gary Bettman na tlačovej konferencii

Bettman sa taktiež vyjadril aj k dôvodom, prečo chce udržať organizáciu v Arizone aj napriek tomu, že v tejto oblasti je už dlhé roky v tomto smere určitá nestabilita: “Trh v tejto oblasti je veľký a ak bude možnosť to tam udržať fungujúce, určite to urobíme. Samozrejme čelíme rôznym prekážkam.“

Organizácia hrala túto sezónu v provizórnej Mullett aréne, ktorá disponovala kapacitou len 5-tisíc ľudí. Ich plánom bolo postaviť zimný štadión s celkovou kapacitou 16-tisíc ľudí. To im však zavrhlo miestne referendum, kde viac ako 50% občanov nesúhlasilo s výstavbou.

Na povrch vyplával aj záujem Ryana Smitha, väčšinového majiteľa tímu Utah Jazz z NBA, o presťahovanie organizácie do Salt Lake City.

Autor: Ján Koštial

Foto: Getty Images

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *