Canucks bojujú o udržanie Lindholma: Hviezdny center na prahu voľného trhu

Budúcnosť Eliasa Lindholma, hviezdneho centra Vancouver Canucks, je neistá. Podľa informácií Pierra LeBruna sa Canucks snažia s Lindholmom predĺžiť zmluvu, no jeho vysoká cena by ho mohla presunúť na voľný trh.

Lindholm, 29-ročný Švéd, odohral v tejto sezóne za Canucks 26 zápasov základnej časti, v ktorých strelil 6 gólov a pridal 6 asistencií. V play-off sa prejavil ako kľúčový hráč, keď v 13 dueloch zaznamenal 5 gólov a 5 asistencií, čím pomohol Canucks postúpiť do druhého kola.

Jeho ofenzívne schopnosti a všestrannosť v kombinácii s nedostatkom kvalitných centrov na trhu z neho robia atraktívnu akvizíciu pre mnohé tímy. Canucks si však uvedomujú jeho hodnotu a sú pripravení bojovať o jeho služby.

Generálny manažér Canucks Patrik Allvin bude čeliť veľmi náročnému obdobiu, keďže musí riešiť budúcnosť viacerých hráčov. Okrem Lindholma sú medzi voľnými hráčmi bez obmedzenia aj Nikita Zadorov, Dakota Joshua, Tyler Myers, Teddy Blueger, Sam Lafferty a Ian Cole. Filip Hronek a Arturs Silovs sú zase obmedzený voľný hráči.

Foto: AP/ETHAN CAIRNS

Rozhodnutie o Lindholmovej budúcnosti bude mať značný vplyv na smerovanie Canucks v nasledujúcich sezónach. Udržanie si talentovaného centra by im pomohlo udržať si konkurencieschopnosť, zatiaľ čo jeho strata by znamenala nutnosť hľadať náhradu na trhu s hráčmi.

Okrem informácií o Lindholmovi LeBrun uviedol, že prebiehajú rokovania o predĺžení zmluvy aj s kapitánom Tampy Bay Lightning Stevenom Stamkosom. 34-ročný Stamkos je ďalším hviezdnym útočníkom, ktorý by sa mohol stať voľným hráčom, no Lightning sa ho snažia udržať v tíme.

Toto mimosezónne obdobie sľubuje plno zaujímavých prestupov a podpisov zmlúv. Fanúšikovia NHL taktiež s napätím očakávajú, aké osudy postihnú hviezdnych hráčov ako Lindholm a Stamkos.

Autor: Adrián Glett

Zdroj titulnej fotky: Bob Frid/USA TODAY Sports

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *