Co bude s Krejčím? Ve hře zůstává i návrat do Evropy

David Krejčí po sedmém utkání s Floridou, kterou Boston prohrál a tím vypadl z play-off NHL, prohlásil, že končí svoji hokejovou kariéru. Věci se však můžou ještě změnit.

Krejčí je považován za jednoho z nejlepších českých hráčů. Své kvality ukázal jak v domácím prostředí, tak i v zámoří, kde zůstal věrný týmu Boston Bruins.

Play-off minulé sezóny začalo pro Boston skvěle. Bez problémů prošel celou základní částí a bořil jeden rekord za druhým. Ve vyřazovacích soubojích se setkal s Floridou. Pro Boston, o kterém se mluvilo jako o favoritovi celé zámořské ligy, začátek série vyšel. Florida ale zabrala a dostala sérii až do posledního – sedmého zápasu. V posledním zápase Boston podlehl a sen o poháru se opět rozplynul. Sedmý zápas byl špatný pro Boston, ale pro Krejčího bodově velmi plodný.

Český veterán o konci kariéry přemýšlel už delší dobu. Po utkání s Floridou prohlásil, že ukončuje hráčskou kariéru.

Unáhlené rozhodnutí?

Čas rány hojí a s jeho odstupem si i Krejčí uvědomil, že jeho rozhodnutí bylo unáhlené a pod nátlakem emocí.

V Americe jsem o tom mluvil hned po sedmém zápase, kdy jsme prohráli s Floridou. Emoce jsou všude, tam se řekne hodně věcí, které s odstupem času nemají takovou váhu

David Krečí
Zdroj: ČTK


Jeho plán nejdříve zněl, že buďto NHL nebo již definitivní konec. Teď to ovšem vypadá, že se Krejčímu brusle na hřebík pověsit ještě opravdu nechtějí. Hlavním lákadlem je domácí MS v Praze a Ostravě, kterého by se bostonská legenda ráda zúčastnila.

Krejčí tak začal brát v potaz i návrat do Evropy.

Už na to nespěchám. Na 99 % nezačnu sezonu nikde, ani v Čechách, ani jinde v Evropě. Jestli mi to potrvá do Vánoc? Tak ať.

David Krejčí o jeho budoucnosti

Jedna věc je ale jistá. Pokud bude Krejčí ještě hrát, sezónu začne později. Dle jeho slov se bude udržovat v kondici, aby mohl kdykoliv zaskočit.

Autor: Šimon Polena

Foto: Livesport.cz

Zdroj: Hokej.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *