Čo sa deje s Jurajom Slafkovským?

Počas posledných dní sa medzi expertmi na sociálnych sieťach roztrhlo vrece s diskusiami o draftovej jednotke z roku 2022 Jurajovi Slafkovskom. Ten v drese Montrealu Canadiens nezažíva úspešný vstup do sezóny.

Devätnásťročný krídelník z Košíc sa po neuspokojivých výkonoch z posledných zápasov stal terčom kritiky najmä medzi kanadsko-americkou hokejovou komunitou. Aj napriek tomu, že si ho po prvých zápasoch fanúšikovia pochvaľovali, nedokázal Slafkovský na tieto výkony nadviazať a jeho bodový zápis sa zasekol na jednej asistencii.

Úpadok herného prejavu prišiel po zranení Kirbyho Dacha, s ktorým Slafkovský pravidelne nastupoval v druhom útoku. Do tretieho zápasu sezóny už slovenský útočník nastúpil po boku Alexom Newhooka a Josha Andersona. Práve Anderson sa mal stať náhradou za už spomínaného kanadského centra, čo sa napokon v Slafkovského prípade ukázalo ako krok vedľa. Na Slovákovi si novinári aj fanúšikovia začali postupne všímať zvyšujúcu sa frustráciu.

Na situáciu sa pochopiteľne rozhodol reagovať aj hlavný tréner Montrealu Martin St. Louis, ktorý zaradil do druhého útoku v niektorých zápasoch Rafaela Harvey-Pinarda namiesto Andersona. Avšak ani táto možnosť sa neukázala ako platná, a naďalej tak zápasy Canadiens rozhodujú hráči z prvej formácie.

Na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) sa k situácii vyjadril aj novinár Szymon Szemberg, ktorý poukázal na to, že odkedy bol Juraj Slafkovský draftovaný urobila organizácia niekoľko chýb, vrátane jeho neuvoľnenia na Majstrovstvá sveta juniorov 2022.

Ako bude pokračovať Slafkovského sezóna?

Napriek tomu, že sa v NHL odohralo len desať zápasov, sa špekuluje o možných scenároch, ktoré by mohol Montreal na čele s generálnym manažérom Kentom Hughesom v prípade košického rodáka uskutočniť. Zdá sa, že podľa výrokov trénera St. Louisa, má „Slafko“ stále svoje miesto v tíme a sú pri jeho vývoji trpezliví. Avšak na druhej strane NHL nie je podľa už spomínaného Szemberga liga, kde by sa hráči mali vyvíjať. V prípade Slafkovského vidí možnú cestu na farme v Lavale alebo v Európe.

Ďalším dobrým krokom v prípade, že by do decembra nenabral potrebnú formu, by mohlo byť aj jeho uvoľnenie na Majstrovstvá sveta juniorov, kde by mohol opätovne nabrať potrebné sebavedomie a bol by súčasťou jedného z najlepších slovenských juniorských výberov v histórii. V podobnej situácii sa nachádzal aj pred minuloročnými Olympijskými hrami v drese Turku, kedy po turnaji zlepšil svoje výkony na klubovej úrovni a stal sa jedným z najlepších hráčov vtedajšieho TPS, čo mu dopomohlo aj k tomu stať sa jednotkou draftu.

Aj napriek Slafkovského zlej forme sa jeho Montreal nachádza na štvrtom mieste Atlantickej divízie, pričom doteraz získali dvanásť bodov z desiatich zápasov za päť výhier, tri prehry a dve prehry po predĺžení.

Autor: Ján Koštial

Foto: sportskeeda.com


Posledný podcast Hokej Netradične:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *