Connor Ingram v Arizoně zůstává

Ačkoliv se předpokládalo, že z Connora se stane volný hráč, nakonec tomu tak není. Coyotes se rozhodli, že brankářský tandem ponechají stejný a Karel Vejmelka tak vedle sebe bude mít stejného parťáka.

Hokejový brankář byl draftován ve třetím kole roku 2016 Tampou, ovšem sezonu zahájil s Blazers, kteří se kvalifikovali do playoff. V dubnu roku 2017 se s Tampou dohodl na tříleté smlouvě, ale debutoval až v říjnu a to v AHL. V hlavním týmu Tampy se neobjevil nikdy, ačkoliv v Ahl strávil 3 sezony. Nashville si Ingrama vzal pod svá křídla roku 2019 výměnou za výběr v sedmém kole draftu 2021. Nastoupil tady ale pouze do 3 zápasů, a v říjnu téhož roku si ho vzala Arizona ze seznamu volných hráčů.

V týmu Coyotes působí jako gólmanská dvojka s Karlem Vejmelkou. V minulé sezoně odchytal 26 zápasů s 90,7 % úspěšností a 3,37 góly na zápas. Svoji první nulu zaznamenal 15. února proti Tampě a vytvořil tak rekord v počtu zákroků nováčka, když vychytal 47 střel. Nyní prodloužil s Coyotes smlouvy o 3 roky v hodnotě 1,95 milionů dolarů na jeden rok.

„Connor je velmi dobrý mladý brankář, který v minulé sezoně hrál dobře. On a Karel Vejmelka nám zajistili silný brankářský tandem. Těšíme se, až ho budeme mít zpátky mezi trubkami.“

BIll Armstrong, generální manažer

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Allan Henry

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *