Další výměna! Alex Newhook míří do Montrealu.

Draft už je na spadnutí, a tak z NHL přichází spousta výměn, mezi nimi výměna Colorada s Montrealem. Do rodné Kanady se přesouvá útočník Alex Newhook, tým zpod Skalistých Hor zase získá výběry na draftu a obránce Gianniho Fairbrothera.

Do Colorada míří konkrétně výběry v prvním a druhém kole letošního draftu, celkově výběry 31 a 37, tedy výběry na přelomu prvních dvou kol a obránce Gianni Fairbrother. Avs získali potřebné výběry, letos měli pouze výběr v prvním, patém, šestém a posledním sedmém kole, takhle získali dva poměrně vysoké, které mohou využít buď k další výměně nebo draftovat hráče. Gianni Fairbrother je třiadvacetiletý obránce, zatím čeká na svou průlomovou sezónu a nasazení do NHL.

Na druhou stranu Alex Newhook se již může pochlubit prstenem pro vítěze Stanleyova Poháru z roku 2022. V uplynulé sezóně za Avs odehrál celou základní část se ziskem 30b za 14 gólů a 16 asistencí, v play-off připsal pouze jeden bod za sedm zápasů, ve kterých nakonec Laviny prohrály se Seattlem 4:3 na zápasy. Je mu ale stále pouze 22 let, a tak by se v Montrealu mohl společně s např. Dachem, Caufieldem, Suzukim a draftovou jedničkou Jurajem Slafkovským zařadit k základním kamenům probíhající přestavby týmu.

Tato výměna také dáva najevo dvě věci. Zaprvé Habs věří svému procesu vývoje hráčů, Newhook se v Coloradu pohyboval mezi druhou a třetí lajnou a nepodával úplně stabilní výkony. A zadruhé, Habs cítí, že přestavba probíhá úspěšně a nebojí se použít vysoké draftové výběry za zisk nového hráče, který by tento proces mohl urychlit.

Zdroje: The Athletic

Autor: Ondřej Kavan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *