David Krejčí definitívne opúšťa najprestížnejšiu ligu sveta!

Pre Boston Bruins je to leto lúčenia. Necelé tri týždne po tom, čo Patrice Bergeron oznámil odchod do dôchodku, oznámil svoj odchod z NHL aj jeho dlhoročný spoluhráč David Krejčí.

37-ročný Krejčí bol draftovaný Bostonom Bruins v druhom kole draftu v roku 2004 a v NHL debutoval v januári 2007. Potom odohral 1032 zápasov v základnej časti a 160 zápasov v play-off, všetky ako člen Bostonu Bruins. 13-krát pomohol Bostonu dostať sa do play-off a trikrát sa zúčastniť finále

,,Po 15-tich sezónach v NHL som sa rozhodol ukončiť kariéru v najlepšej lige na svete. Keď ma v roku 2004 draftovali, netušil som, že budem pracovať s takými úžasnými a cieľavedomými ľuďmi, ktorí nás dovedú do troch finále Stanleyho pohára a v roku 2011 vyhrajú ten najvyšší cieľ. V tejto organizácii som získal veľa skvelých priateľstiev. Vždy ste tu boli pre mňa, keď som niečo potreboval, a vždy tu budem pre vás.“

Uviedol Krejčí vo vyhlásení.

Krejčí sa vrátil do Bruins vlani v lete na základe ročnej zmluvy po tom, čo strávil sezónu 2021/2022 v českom klube HC Olomouc, kde v 51 zápasoch zaznamenal 20 gólov, 26 asistencií a 46 bodov. S Olomoucom síce nedosiahol svoj cieľ, ktorým bol zisk majstrovského titulu, ale na ceste za bronzovou medailou zaznamenal 12 bodov v desiatich zápasoch za Česko na majstrovstvách sveta.

Krejčí končí kariéru v NHL s bilanciou 231 gólov, 555 asistencií a 786 bodov v 1032 zápasoch. K tomu pridal kariérne hodnotenie +166, 43 víťazných gólov a v 160 zápasoch v play-off zaznamenal 128 bodov (43 gólov a 85 asistencií). V histórii Bruins je v počte odohraných zápasov na piatom mieste, pričom zaostáva len za Bergeronom, Donom Sweeneym, Johnnym Bucykom a Rayom Bourquom. Kariéru končí aj ako piaty v počte asistencií v drese Bruins a deviaty v počte bodov.

Skúsený center si v sezóne 2022/2023 pripísal 56 bodov (16 gólov a 40 asistencií), čo bol jeho najvyšší bodový zisk od ročníka 2015/2016. 37-ročný hráč pomohol Bostonu získať Prezidentskú trofej, vytvoriť rekord v počte bodov (135) a víťazstiev (65) v sezóne. Bruins boli napriek rekordnej základnej časti vyradení Floridou Panthers v úvodnom kole play-off Stanleyho pohára.

Skúsený center bol kľúčovou súčasťou tímu Bruins, ktorý v roku 2011 získal Stanleyho pohár, keď v 25 zápasoch po sezóne zaznamenal 23 bodov (12 gólov a 11 asistencií). Krejčí tak nasleduje dlhoročného spoluhráča Patricea Bergerona, ktorý 25. júla zavesil korčule na klinec.

Boston Bruins place David Krejci on injured reserve with upper-body injury  - masslive.com
Zdroj: masslive.com

Hoci Krejčí nikdy nezískal žiadne individuálne ocenenie, občas sa k nemu priblížil, dvakrát skončil v prvej pätnástke v hlasovaní o Selke Trophy a všeobecne si vybudoval povesť jedného z najviac podceňovaných hráčov NHL.

Po odchode Bergerona a Krejčího im ako dvaja najlepší centri zostávajú 26-ročný Pavel Zacha a 31-ročný Charlie Coyle.

,,A fanúšikom Bruins a mestu Boston ďakujem. Vždy ste sa ku mne správali len s rešpektom a ja vám budem navždy vďačný. Bude mi chýbať hrať pred vami, ale som a vždy budem „Medveď“.“

Uviedol Krejčí.

Autor: Adrián Glett

Foto: theathletic.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *