David Reinbacher podpísal nováčikovský kontrakt s Montrealom Canadiens!

Generálny manažér Kent Hughes oznámil, že tím sa dohodol na podmienkach trojročnej, nováčikovskéj zmluvy s rakúskym obrancom Davidom Reinbacherom.

Rodáka z mesta Hohenems si na tohtoročnom drafte NHL, ktorý sa konal v Nashville, vybrali Canadiens z celkového piateho miesta, čím sa stal najvyššie vybraným obrancom narodeným v Rakúsku v histórii NHL.

Fanúšikovia Habs neboli s týmto rozhodnutím vôbec spokojní, keďže z publika bolo počuť bučanie. Svoju nespokojnosť vyjadrili fanúšikovia aj na sociálnych sieťach. Nespokojnosť sa nakoniec zmenila na rozhorčenie a hnev, ktorý dostala Habs do ťažkej situácie.

Rozhorčenie fanúšikov plynulo najmä z toho, že v tom čase keď Montreal ukázal na Reinbachera, bolo k dispozícii množstvo zaujímavejších mien, napríklad Matvei Michkov či Ryan Leonard.

Habs sa v poslednom čase trápia v ofenzíve a Michkov, hoci by im zrejme nebol k dispozícii minimálne 3 roky kvôli zmluve v KHL, by bol v Montreale ofenzívnym lídrom. Okrem toho majú Habs množstvo mladých obrancov a perspektívnych hráčov, takže draftovanie Reinbachera bolo v tom čase otázne.

Canadiens by chceli, aby Reinbacher hral v budúcej sezóne v Severnej Amerike, aby si zvykol na ľad veľkosti NHL a ich systém. Otázne je, či jeho pôsobenie v Severnej Amerike by v súčasnosti neprinieslo viac škody ako úžitku, pretože fanúšikovská základňa Habs je po jeho výbere veľmi rozhorčená. Fanúšikovia Canadiens zaplavili Reinbacherove sociálne siete tisíckami nenávistných správ.

Osemnásťročný Reinbacher nazbieral v minulej sezóne 22 bodov (3 góly a 19 asistencií) v 46 zápasoch a v troch zápasoch play-off pridal gól a asistenciu v drese Kloten HC vo švajčiarskej národnej lige. Tento 189 cm vysoký obranca reprezentoval Rakúsko dvakrát na juniorských majstrovstvách sveta a dokonca aj raz na majstrovstvách sveta mužov v roku 2023.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *