DeAngelo končí ve Philadelphii, připsal si nepříjemný rekord

Tento sedmadvacetiletý obránce v NHL vystřídal už čtyři kluby. Jeho posledním klubem byla Philadelphie, ta s ním ale rozvázala smlouvu. Povede se mu v nejlepší lize pokračovat?

Tento americký obránce byl draftován z 19. místa v roce 2014 Tampou. Celou sezonu strávil na farmě, kde jeho statistiky nebyly vůbec špatné, dokonce si v prvních 19 zápasech nepřipsal žádnou trestnou minutu. Tohle se ale dvacátým zápasem změnilo. Dostal totiž hned dva 10 minutové tresty a od té doby seděl na lavičce každou chvíli. Sezonu zakončil 43 body v 69 zápasech, ovšem s 84 trestnými minutami. Byl dokonce zapsán jako náhradník v hlavním týmu, ale díky jeho údajně nezvladatelnému a špatnému chování se nikdy do zápasu Tampy nepodíval. Na následující sezonu byl DeAngelo vyměněn do Arizony.

U Coyotes se Tony opět „zahříval“ na farmě, kde nasbíral za 25 zápasů 16 bodů. Jeho chvíle ale přišla. Ve chvíli, když se Arizoně zranil Michael Stone, byl právě DeAngelo povolán jako náhrada. Na začátku roku 2017 byl však suspendován za porušení pravidel, když rozhodčímu odstrčil ruce během toho, co byl vyváděn. Musel také zaplatit pokutu v hodnotě cca 15 milionů dolarů. Za Arizonu si tak připsal ve 39 zápasech pouhých 14 bodů, trestné minuty čítaly o něco více, konkrétně 37. Po sezoně byl tak opět vyměněn, tentokrát do New Yorku.

V sezoně 2017/18 nastoupil v NHL do deseti utkání, než byl opět povolán na farmu, kde ve 29 zápasech zaznamenal 13 bodů. Na začátku roku 2018 byl povolán zpět, díky poranění kolene Kevina Shatterkinka. O 2 měsíce později však i on sám utrpěl zranění a na jeho místo byl tak poslán Ryan Sproul. Během sezony 2018/19 jeho kariéra nesla známky zlepšení. V 60 utkání si připsal 30 bodů a ačkoliv stále vedl tabulku trestných minut, konkrétně 77, organizátoři Rangers tvrdili, že pochopil, kdy se agresivita nehodí. Po této sezoně se stal volným hráčem a jelikož po něm nikdo nesáhl, souhlasil s roční smlouvou na 925 tisíc dolarů u Rangers.

Jeho další sezona nesla ještě větší známky zlepšení, sám se sebou v prvních zápasech nebyl spokojený, to se ale všechno změnilo. V 68 zápasech si připsal 53 bodů a jeho počet trestných minut se snížil na 37. Není tak divu, že po takové sezoně s ním Rangers prodloužili smlouvu na 2 roky v hodnotě 9,6 milionů dolarů. Sezona 2020/2021 však nezačala tak, jak by si Tony představoval. Hned v prvním zápase dostal trest za nesportovní chování a na druhý zápas byl posazen na lavičku. Incidentů přibývalo, a tak byl Tony na seznamu volných hráčů. V červenci téhož roku s ním byl definitivně rozvázán kontrakt a byl přidělen na nechráněný seznam.

Neohřál se tady moc dlouho, jelikož si DeAngela vytáhla Carolina a podepsala s ním roční kontrakt na 1 milion dolarů. Za 64 utkání si zde připsal 51 bodů. Fanoušci se ale bouřili, protože si byli vědomi trestů a chování, které Tony provádí. Hned o rok později byl tak vyměněn do Philadelphie.

Nabídka Flyers se DeAngelovi líbila, podepsal totiž dvouroční smlouvu v hodnotě 10 milionů dolarů. Letošní rok mu byl však udělen trest na 2 zápasy za špatné chování, a tak byl umístěn na volný seznam hráčů. Zde po něm nikdo nesáhl a Philadelphia tak Tonyho znovu vykoupila ze smlouvy.

Deangelo se stal prvním hráčem v historii, kterému se povedlo být ze smlouvy vykoupen dvakrát. Tenhle rekord drží v pouhých 27 letech a není tak divu, že po takovém hráči se organizace dvakrát nehrnou. Nyní je teda, jak už bylo zmíněno znovu volným hráčem a už podruhé se musí pokusit o restart svoji kariéry. Očekává se, že smlouva, kterou podepíše nebude žádná „hitparáda“.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Larry MacDougal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *