Debut Hertla na ľade Golden Knights sa blíži!

Vegas Golden Knights mali pekelnú uzávierku obchodov. V rámci obrovských výmen získali Anthonyho Manthu, Noaha Hanifina a Tomáša Hertla.

Tomáš Hertl, bývalý hráč San José Sharks sa netají tým, že je nadšený z nového pôsobiska v meste hriechov. Hertl podstúpil 12. februára operáciu, pri ktorej mu z ľavého kolena odstránili uvoľnenú chrupavku. Hertl pociťoval nepohodlie v ľavom kolene počas celej sezóny. Tridsaťročný center sa v rehabilitácii zlepšuje, čo dáva nádej hokejovým fanúšikom Vegas na celom svete.

Hertl, ktorý v tejto sezóne nazbieral 34 bodov (15 gólov a 19 asistencií) v 48 zápasoch, má pred sebou ešte šesť sezón z osemročnej zmluvy, ktorú podpísal so San Jose 16. marca 2022. Aby ho Vegas získalo, musel sa vzdať klauzuly o zákaze sťahovania. Český útočník uviedol, že pri jeho rozhodovaní zohrala úlohu prestavba Sharks v porovnaní so situáciou Golden Knights, ktorí sú obhajcami Stanleyho pohára.

,,Vždy premýšľate o svojich možnostiach, pretože nedávna situácia v San José, to nebolo posledných pár rokov jednoduché. Posledných pár rokov ste po polovici sezóny vypadli. Každý rok je to určite ťažšie a ťažšie, najmä tento rok. Bolo ťažké opustiť San José, ale nemohol som povedať nie, pretože mám už 30 rokov. Myslím si, že stále mám čo priniesť a San José je jednoducho na inom mieste. Môžete tu vyhrať teraz alebo budúci rok a potom ďalší rok po ňom, a práve tam sa veľmi teším, pretože ako hokejista chcete vyhrať pohár.“

Povedal Hertl.
Reports: Golden Knights Acquire Tomas Hertl in Blockbuster Trade With Sharks
Zdroj: wate.com

Okrem Hertla sa však Vegas budú musieť zaobísť bez svojho kapitána Marka Stonea, ten je mimo hru do konca sezóny kvôli roztrhnutej slezine.

Keďže Hertlova rehabilitácia prebieha dobre, je veľká šanca, že sa 30-ročný hráč vráti rýchlejšie, ako sa očakávalo. Predstavte si tím Vegas Golden Knights s takouto hĺbkou útočníkov v strede poľa. Jack Eichel, William Karlsson či Chandler Stephenson, prebrať takúto skupinu by bola neľahká úloha.

Tomáš Hertl povedal, že dúfa, že sa vráti na ľad Vegas Golden Knights približne za dva týždne. Možno 25. marca, keď Golden Knights cestujú do St. Louis. Zápas proti Blues by bol pre českého centra dobrou rozcvičkou, aby sa rozohral a zahral si s novými spoluhráčmi.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *