Debut z ríše snov: Martin Pospíšil sa gólovo presadil hneď v prvom zápase NHL!

Martin Pospíšil dnes v noci nastúpil do svojho prvého zápasu v NHL. V dueli proti Seattlu Kraken sa presadil v štrnástej minúte, hneď zo svojej prvej strely v najlepšej lige sveta.

Slovenský útočník po výborných výkonoch v AHL dostal pozvánku do prvého tímu. O NHL bojoval posledných 5 rokov, väčšinu času pôsobil na farme Flames. Najviac ho brzdili zranenia, počas spomínaných 5 rokov mal až 5-krát otras mozgu. Lekári mu hovorili, že pri ďalšom takomto zranení môže byť jeho hokejová kariéra ohrozená, teraz zažíva najlepšie obdobie svojej doterajšej kariéry.

„Pri poslednom zranení som bol štyri mesiace mimo. Mojím cieľom bolo byť ešte lepší ako predtým, mal som dlhé a náročné leto, naozaj dobré kondičné testy a to sa ukazuje aj na ľade,“

povedal po svojom prvom tréningu s prvým tímom Calgary Martin Pospíšil

Pred svojim prvým gólom sedel Pospíšil na trestnej lavici, aj keď nefauloval. Sedel tam spolu so spoluhráčom Andrew Mangiapanem, ktorý dostal trest 5+10 za zbytočný krosček na súpera. Martinov gól prišiel hneď po tom, ako sa vrátil na ľad.

Martinovi spoluhráči Noah Hanifin a Nazem Kadri vybojovali puk vo svojom obrannom pásme, ktorý si Pospíšil prebral a spolu s Dillom Dubem vyrazili do protiútoku. V stredom pásme prihral puk práve na Dubeho, ktorý s ním prešiel do útočného pásma a z pravej strany vystrelil.

Puk sa následne poodrážal od betónu Grubauera a potom Nazema Kadriho až k Pospíšilovi, pred ktorým stála poloprázdna bránka a v zakončení sa nemýlil. Týmto gólom Martin vyrovnal stav zápasu na 1:1.

Celkovo na ľade strávil 10 minút a 13 sekúnd, nastúpil v 3. formácií spolu s Backlundom a Colemanom. Ku gólu pridal ešte 2 plusové body a 2 bodyčeky. Flames sa s Martinom v zostave podarilo po 6 prehrách v rade konečne zvíťaziť, Seattle Kraken porazili 6:3.

„Práve prežívam svoj sen. Toto je niečo, na čo pravdepodobne nikdy nezabudnem,“

povedal po svojom debute Martin Pospíšil

Autor: Alex Höger

Titulná foto: Twitter/Calgary Flames

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *