Dvorský a spol. nezabojujú o NHL!

Slovensko zažilo za posledné dva roky najlepšie vstupné drafty v histórii samostatnosti. Napriek tomu, že na poslednom drafte bolo vybraných viacero z našich talentov, už teraz vieme s určitosťou povedať, že niekoľkí z nich, vrátane najväčších železok v ohni, nezabojujú o najlepšiu ligu sveta.

Napriek tomu, že počas podraftového a mimosezónneho obdobia sa mnoho špekulovalo o tom, kto z našich tohtoročných draftovaných hráčov by mohol hneď v prvej sezóne zabojovať o miesto v NHL, ostala nateraz slovenská fanúšikovská základňa sklamaná. Najväčšie slovenské talenty posledného draftu dostanú možnosť o svoje miesto bojovať najbližšie až budúci rok. O zostavách na predsezónne kempy začala v posledných dňoch informovať oficiálna webstránka NHL.

Podľa momentálne dostupných informácií by sa na hlavných kempoch nemala objaviť štvorica Dalibor Dvorský, Juraj Pekarčík (obaja St. Louis), Maxim Štrbák (Buffalo) a Alex Čiernik (Philadelphia). Pozitívnou správou môže byť potvrdená účasť 20-ročného Jakuba Demeka na hlavnom kempe vo Vegas Golden Knights. „Zlatí rytieri“ draftovali slovenského útočníka už v roku 2021 vo štvrtom kole z celkového 128. miesta.

Desiatka tohtoročného draftu Dalibor Dvorský tak pravdepodobne strávi najbližšiu sezónu vo švédskej najvyššej súťaži v klube IK Oskarsham. Tam prestúpil z druholigového švédskeho tímu AIK, kde v minulej sezóne nastúpil v A-tíme do 38 zápasov a získal 14 kanadských bodov.

Ďalším dratovaným Slovákom do organizácie Blues bol Juraj Pekarčík, ktorý by mal v nadchádzajúcej sezóne obliekať dres tímu Dubuque Fighting Stars pôsobiaceho v USHL. V poslednej sezóne pôsobil predovšetkým v mužskom tíme HK Nitra, kde nazbieral v 30 zápasoch 3 body.

Kapitán slovenskej osemnástky z posledných Majstrovstiev sveta do 18 rokov Maxim Štrbák odohrá najbližšiu sezónu v NCAA na Michiganskej univerzite. V poslednej sezóne sa okrem MS do 18 a MS do 20 rokov predstavil v drese Sioux Falls Stampede pôsobiaceho v USHL, kde nastúpil do 46 zápasov a získal 18 bodov.

Štvoricu nateraz uzatvára Alex Čiernik z Philadelphie Flyers. Osemnásťročný útočník narodený vo Wolfsburgu už niekoľko rokov pôsobí vo Švédsku, kde odohrá aj ďalšiu sezónu, konkrétne v drese Västerviks IK. Toto miesto mu nie je neznáme, keďže tam prestúpil už minulú sezónu a stihol tam odohrať 10 zápasov, v ktorých získal 6 bodov.

Autor: Ján Koštial

Foto: Christopher Hanewinckel-USA TODAY Sports

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *