Halák: Ešte nekončím!

Slovenský hokejový brankár a niekoľkonásobný reprezentant Slovenska údajne rokuje o novej zmluve s New Yorkom Rangers.

38-ročnému Halákovi vyprší na konci tohto mesiaca zmluva a ak nepodpíše novú, stane sa z neho od 1. júla neobmedzený voľný hráč. Ak sa s Rangers dohodne na novej zmluve, bude opäť pokračovať v úlohe dvojky a bude kryť chrbát momentálnej jednotke Igororvi Shesterkinovi.

„S Rangers sme už o novej zmluve rokovali dávnejšie, avšak vtedy sa koncentrovali primárne na hľadanie nového hlavného trénera. Ten je už známy a tak dúfam v ďalšie debaty s Chrisom Drurym. (generálny manažér Rangers)“

Agent Jaroslava Haláka Allan Walsh

Podľa viacerých tamojších médií má New York záujem o podpis novej zmluvy, avšak radi by slovenského gólmana podpísali za nižšiu sumu ako v minulej sezóne. Je to aj z dôvodu, že Ragers nemajú stále podpísaných niekoľko hráčov a pod hranicou platového stropu majú voľných len 14 miliónov dolárov.

Halák prišiel do tímu “jazdcov“ v minulej sezóne z Vancouveru Canucks. V Rangers pokračoval vo svojej úlohe dvojky. Na začiatku sezóny sa trápil a v prvých ôsmich zápasoch získal pre tím z Manhattanu len jedno víťazstvo. Iná šálka kávy to bola v decembri, kedy sa znova naštartoval a získal pre svoj tím rovno sedem víťazstiev za sebou. Minulú sezónu tak napriek slabému štartu, môže Halák hodnotiť ako uspokojivú. Odchytal 25 stretnutí, v ktorých vychytal 10 víťazstiev a mal úspešnosť zákrokov 90,3%. V playoff sa najmä kvôli skvelým výkonom Shesterkina nepredstavil.

Motiváciou, ktorou sa Halák určite netají, je aj dosiahnuteľný miľník 300 víťazstiev v základnej časti NHL. Nášmu brankárovi na jeho splnenie chýba iba päť víťazstiev.

Halák počas sedemnástich sezón v NHL odchytal 581 zápasov, v ktorých zaznamenal 91.5% úspešnosť zákrokov a priemerne na zápas inkasoval 2,5 gólu. V playoff pridal ďalších 39 zápasov s úspešnosťou 91,9% a priemerom 2,48 inkasovaných gólov. Vystriedal taktiež dresy tímov Montreal Canadiens, St. Louis Blues, Wasington Capitals, New York Islanders, Bostonu Bruins, Vancouveru Canucks a New Yorku Rangers.

Autor: Ján Koštial

Foto: John Minchillo/TASR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *