Jake Sanderson predĺžil zmluvu s Ottawou Senators!

Ottawa Senators si zabezpečila služby talentovaného mladého obrancu Jakea Sandersona a podpísala s ním osemročné predĺženie zmluvy v hodnote 64,4 milióna dolárov. V zmluve, ktorá nadobudne platnosť od sezóny 2024-25, si Sanderson ročne zarobí 8,05 milióna dolárov.

Zmluva s ročným príjmom 8,05 milióna dolárov začína platiť od sezóny 2024/2025 a trvá do sezóny 2031/2032. Sanderson vstupuje do nadchádzajúcej sezóny v poslednom roku svojej základnej zmluvy.

Jakeov prechod do profesionálneho hokeja bol bezchybný. Je to veľmi vyspelý mladý muž, ktorý preukazuje rutinnú a šikovnú schopnosť hrať dôležité minúty s rozvahou. Bez námahy korčuľuje a drží si vysoký štandard, má talent na to, aby bol v nasledujúcich rokoch jedným z najlepších univerzálnych obrancov v NHL. Sme veľmi radi, že máme ďalšieho významného člena našej základnej skupiny hráčov pod dlhodobým kontraktom.

Uviedol generálny manažér Pierre Dorion.

Sanderson má za sebou pôsobivú debutovú sezónu, keď v 77 zápasoch zaznamenal štyri góly a 32 bodov. Sanderson bol v poslednej sezóne s časom 21:55, jedným z najvyťaženejších hráčov Sens. Spolu s Owenom Powerom z Buffala bol na konci sezóny zaradený do All-Rookie tímu National Hockey League v obrane.

Sanderson je posledným mladým hráčom Senators, ktorý v posledných rokoch podpísal s klubom dlhodobý kontrakt. Obranca Thomas Chabot začal tento trend predĺžením na osem rokov v roku 2019, kapitán Brady Tkachuk sa zaviazal na sedem rokov v roku 2021 a centri Tim Stützle a Josh Norris podpísali osemročné zmluvy v minulej sezóne.

Sandersona si Ottawa vybrala v drafte 2020 ako piateho v poradí. Pred vstupom do NHL odohral dve sezóny na univerzite v Severnej Dakote. Pomohol tiež Spojeným štátom získať zlato na juniorských majstrovstvách sveta v hokeji v roku 2021.

Autor: Adrián Glett

Foto: thehockeywriters.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *