Jesper Wallstedt sa dočkal povolania do NHL pred cestou do Švédska!

Minnesota Wild povolala brankára Jespera Wallstedta, hoci nie je jasné, či je 20-ročný perspektívny brankár len na ceste do rodnej krajiny, alebo ho Wild skutočne využijú v bránke namiesto trápiacej sa dvojice Filip Gustavsson a Marc-André Fleury.

Tri prehry v rade potopili Minnesotu Wild a rýchlo zaostávajú za súpermi v Západnej konferencii NHL a teraz odchádzajú do Švédska na dvojicu zápasov v rámci medzinárodnej série, v ktorej sa v sobotu stretnú s Ottawou Senators a v nedeľu s Torontom Maple Leafs.

Wallstedt, ktorý dovŕši 21 rokov, má v tejto sezóne v ôsmich zápasoch v tíme Iowa Wild v American Hockey League priemer 2,01 gólu na zápas a percento úspešnosti zákrokov 93,2%.

Jesper Wallstedt bol draftovaný v 1. kole draftu NHL 2021 z celkového 20. miesta tímom Minnesota Wild. Predtým hral vo švédskom tíme Luleå HF v profesionálnej lige SHL (Swedish Hockey League). Jeho výkony v juniorských a profesionálnych súťažiach mu zabezpečili postavenie jedného z najlepších mladých talentov v brankárskom postavení.

Can the Wild Afford To Keep Gustavsson This Summer? - Minnesota Wild -  Hockey Wilderness
Foto: hockeywilderness.com

Jesper Wallstedt bol často chválený pre svoju vynikajúcu techniku, istotu a schopnosť čítať hru. Jeho pozícia v tíme Minnesota Wild v NHL by mohla otvoriť nové kapitoly v jeho kariére a prispieť k ďalšiemu rozvoju tejto mladej brankárskej hviezdy.

Wild tiež zaradili útočníka Fredericka Gaudreaua na listinu dlhodobo zranených hráčov, hoci hlavný tréner Dean Evason naznačil, že Gaudreau by mohol hrať už tento víkend vo Švédsku.

Gaudreau, ktorý dnes prvýkrát od zranenia 24. októbra korčuľoval, vynechal už deväť zápasov a dlhodobá rezerva pre zranených je určená pre hráčov, ktorí by mali vynechať minimálne 24 dní alebo 10 zápasov.

Autor: Adrián Glett

Foto: USA TODAY Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *