Kapitán LA Kings dnes stanoví nový rekord organizácie!

Anže Kopitar, ktorý tento štvrtok odohral svoj 1296. zápas v základnej časti, v sobotu, keď Kings hostia Boston Bruins, prekoná bývalého spoluhráča Dustina Browna v počte odohraných zápasov v histórii LA Kings.

Rodák z Jesenice (Slovinsko) dokazuje, že vek nie je prekážkou pre jeho neuveriteľný talent. Vo veku 36 rokov preukázal pozoruhodnú konzistenciu a zručnosť, keď v každom z prvých troch zápasov Kings zaznamenal aspoň bod. Kopitarove vynikajúce výkony boli kľúčové pre prvé víťazstvo Kings v sezóne, a to nad Winnipegom Jets v pomere 5:1.

V historickom momente pre klub si Kopitar pripísal 750. asistenciu v kariére, keď v prvej tretine pripravil kľúčovú prihrávku pre Pierra-Luca Duboisa. Tento míľnik ho zaradil do knihy rekordov Kings. Pred ním je v histórii klubu už len Marcel Dionne so 757 asistenciami.

Pozoruhodný štart Anžeho Kopitara do sezóny, keď v troch odohraných zápasoch zaznamenal dva góly a dve asistencie, spolu štyri body, podčiarkuje jeho trvalý vplyv a neoceniteľnú úlohu, ktorú zohráva pri úspechoch Kings.

Zajtrajší zápas proti Bostonu Bruins v Crypto.com Arene bude Kopitarovým 1297. zápasom v kariére. Brown, ktorý odohral 1296 zápasov držal tento rekord od roku 2019 po tom, ako prekonal Davea Taylora (1111 zápasov). Očakáva sa, že Drew Doughty, ktorý má na svojom konte 1 099 zápasov, v najbližších týždňoch prekoná Taylora a zaradí sa na tretie miesto v histórii organizácie.

Anže Kopitar bo del posebne zgodbe: Česa takšnega si nisem mislil - siol.net
Foto: Reuters

Tento rekord je výnimočný najmä preto, že je v celej lige zriedkavý. Spomedzi klubov s aspoň desaťročnou históriou sa môžu súčasným lídrom v počte odohraných zápasov pochváliť len Alex Ovečkin z Washingtonu Capitals a Sidney Crosby z Pittsburghu Penguins. Títo dvaja legendárni hráči sa stali synonymom svojich tímov a pevne sa zapísali do histórie NHL.

Tento míľnik je jedným z mnohých, ktoré by mal Kopitar v tejto sezóne dosiahnuť. Už len sedem asistencií mu chýba na to, aby prekonal Marcela Dionna v tejto kategórii. Chýba mu tiež päť gólov k dosiahnutiu méty 400 gólov a deväť bodov k prekonaniu Luca Robitaillea, ktorý je druhým najproduktívnejším hráčom v histórii Kings.

Okrem toho, že Kopitar pomohol Kings k zisku Stanleyho pohára v rokoch 2012 a 2014, je päťnásobným účastníkom Zápasu hviezd NHL, dvojnásobným držiteľom Selkeho trofeje, ktorá sa každoročne udeľuje najlepšie brániacemu útočníkovi ligy, a dvojnásobným držiteľom Lady Byng Trophy, ktorá sa každoročne udeľuje najslušnejšiemu hráčovi v lige.

The Sunday Big Read: Finally on the Map
Foto: sportsnet.ca

Autor: Adrián Glett

Foto: hockeyroyalty.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *