Kedy a kde pozerať NHL Draft 2023?

NHL Draft je každý rok výnimočná udalosť, ktorú sledujú milióny ľudí po celom svete. Najlepšie mladé prospekty z celého sveta sú vybrané do rôznych organizácii, kde za im začne nová etapa ich hráčskeho života. Asi nič neprekoná minuloročný zážitok, keď medzi 2 najlepšími na drafte boli 2 Slováci, Juraj Slafkovský a Šimon Nemec.

zdroj: sportnet.sme.sk

Tohtoročný draft bude bomba! Veľké množstvo veľmi talentovaných prospektov, ktorí opäť vytvoria super atmosféru. Draft v roku 2023 sa bude konať v Bridgestone Arene v Nashville. Prvé kolo draftu sa ako obvykle bude konať v samostatný deň. Tento deň pripadá na 28.6. (severoamerického času), čiže v čase písania tohto článku, najbližšia streda. Všetky zvyšné kolá sa budú konať na druhý deň, čiže 29.6. vo štvrtok.

Keď sa len pozrieme na prvú 5 z tohtoročného draftu podľa predikcii, kde sú mená ako Bedard, Fantilli, Carlsson, Michkov alebo Smith, tak podľa mnohých odborníkov by každý z týchto 5 bol draftovou jednotkou v minulom roku. Hovorí sa, že by sa tento draft kvalitou mohol vyrovnať aj draftu z roku 2015, kde boli v top 5 mená ako McDavid, Eichel, Strome, Marner alebo Hanifin. Všetko sú to momentálne hviezdy NHL.

zdroj: calgaryherald.com

Tento rok môže byť draft prelomový aj pre slovenské farby, keďže počet draftovaných Slovákov môže byť až cez 10. Od najväčších mien ako Dalibor Dvorský alebo Samuel Honzek, k menám ako Juraj Pekarčík, Maxim Štrbák a Alex Čiernik. Všetci títo hráči by mali byť vybratý tímami v prvých 3 kolách, čiže do 96.miesta.

zdroj: sportal365images.com

Keďže sa draft koná v USA, začiatok je prispôsobený ich času. Ako minulý rok, tak aj tento rok RTVS odvysiela prvé kolo draftu. Prenos bude začínať vo štvrtok 29.6 o 1:00 nášho času. Druhé až siedme kolo si budete môcť pozrieť aj s live komentárom na našom YouTube kanáli Hokej Netradičně.

Tak čo iné nám zostáva. Len dúfať, že si tímy vytiahnu slovenské a české prospekty na čo najvyšších pozíciách. Dokonca aj 4 Česi a Slováci môžu byť vytiahnutí v prvom kole. Sú nimi Dalibor Dvorský, Eduard Šalé, Samuel Honzek a Michael Hrabal.

Foto: oilersnation.com

Autor: Michal Bruňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *