MacKinnon stredobodom pozornosti: Dominancia na domácom ľade a naháňanie nových rekordov

Elitný útočník Colorada Avalanche v tejto sezóne naďalej láme a vytvára nové rekordy – naposledy v počte bodov na domácom ľade.

Nathan MacKinnon zaznamenal aspoň bod v každom z 35 zápasov v Ball Arene v tejto sezóne. Vyšší počet domácich zápasov od začiatku sezóny má len istý Wayne Gretzky, ktorý v sezóne 1989/1990 zaznamenal 40 bodov v drese Los Angeles Kings.

Jeho priemerný bodový zisk na domácom ľade je 2,20 bodu na zápas, čo je neuveriteľná štatistika. MacKinnon má na domácom ľade 77 bodov, čo je najviac v NHL a rekord klubu. Je to najviac bodov získaných na domácom ľade od čias spoluhráčov z Pittsburghu Penguins Maria Lemieuxa (104) a Jaromíra Jágra (83) v rokoch 1995/1996.

Dvadsaťosemročný Kanaďan zároveň predĺžil svoju celkovú bodovú sériu na 19 zápasov, čo je jeho druhý takýto úspech v tejto sezóne. Devätnásť zápasov je jeho kariérne maximum a stal sa prvým hráčom v histórii NHL, ktorý zaznamenal dve rôzne 19-zápasové bodové série v jednej sezóne.

Nathan MacKinnon has 4 goals and an assist, Avalanche beat Capitals 6-2 -  The San Diego Union-Tribune
Foto: David Zalubowski/AP

MacKinnon má na konte 123 bodov (45 gólov, 78 asistencií) v sezóne, čím prekonal bývalého hráča Colorada a súčasného prezidenta hokejových operácií Joea Sakica (120 bodov v sezóne 1995/1996) v počte bodov za sezónu v histórii Avalanche. Aktuálne mu chýba len 16 bodov k prekonaniu absolútneho rekordu Petra Šťastného (139 bodov v sezóne 1981/1982).

MacKinnonova forma je ohromujúca a s 10 zápasmi do konca sezóny je veľmi reálne, že sa mu podarí prekonať aj Šťastného. MacKinnon má šancu stať sa prvým hráčom Avalanche, ktorý dosiahne 140 bodov v jednej sezóne. Je to úctyhodný výkon a s istotou môžeme tešiť na to, čo nám tento hokejový fenomén v závere sezóny predvedie. Okrem bodov je MacKinnon lídrom Avalanche aj v góloch a asistenciách. Je tiež jedným z favoritov na zisk Hart Memorial Trophy pre najužitočnejšieho hráča ligy.

,,No pozrite, tento chlap je fenomenálny hráč, však? Ale to je celkom dobrá spoločnosť, keď hovoríte o našom šéfovi Sakicovi. Sakic mal, viete, takú fenomenálnu kariéru a potom sledujete, čo Nate robí, viete, a to len hovorí o tom, akým hráčom Nate je a čoho je schopný.“

Povedal tréner Avalanche Jared Bednar.

Autor: Adrián Glett

Foto: sportingnews.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *