Matt Murray pravdepodobne vynechá budúcu sezónu! Klub ho umiestnil na listinu dlhodobo zranených hráčov.

Toronto Maple Leafs oznámilo, že brankár Matt Murray je na neurčito vyradený a pred sezónou 2023/2024 bude zaradený na dlhodobú rezervu pre zranených.

Je to dosť šokujúce oznámenie, pretože Murray bol zdravý a pripravený hrať, keď Leafs hrali v máji proti Floride v 2. kole play-off. Počas celej tejto série sa neobjavili žiadne správy, ktoré by naznačovali, že Murray utrpel počas tréningu nejaké zranenie, a ani nebolo oznámené, že by niekedy v lete utrpel nejaké zranenie mimo ľadu. Avšak Murrayho história sprevádzaná množstvom zranení a otrasov mozgov bola oprávnenou obavou, najmä po tom, čo začiatkom apríla utrpel jeden z nich.

Tím získal 29-ročného brankára pred minulou sezónou a začal tak rok s dvojicou Matt Murray a Ilya Samsonov ako základným tandemom. Samsonov nakoniec v polovici sezóny prevzal väčšinu štartov v bránke a nastúpil za Maple Leafs aj v play-off.

Murray mal rok náchylný na zranenia, nastúpil len do 24 zápasov a skončil s percentuálnou úspešnosťou zákrokov 0,903 a priemerom 3,01 gólu na zápas.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára podpísal v roku 2020 štvorročnú zmluvu s Ottawou Senators v hodnote 6,25 milióna dolárov za sezónu. Po sezóne 2023/2024 sa má stať voľným hráčom.

Samsonov nedávno podpísal ročný kontrakt s Leafs na 3,55 milióna dolárov. Niektorí odborníci predpokladali, že tím by mohol vykúpiť Murrayho zmluvu, aby si po podpise Samsonova uvoľnil miesto pod platovým stropom.

Murrayho si vybral Pittsburgh Penguins v treťom kole (celkovo 83.) draftu 2012. V roku 2016 získal svoj prvý Stanleyho pohár ako prvý brankár Penguins počas play-off po tom, čo nahradil vtedajšiu jednotku Marca-André Fleuryho.

Murray sa počas play-off Stanleyho pohára 2017 delil o bránku s Fleurym a v roku 2017 opäť získal Stanleyho pohár. Murray sa stal prvým brankárom, ktorý ako nováčik získal Stanleyho pohár dvakrát za sebou.

Watch: Fleury hands Stanley Cup to Murray | theScore.com
Zdroj: NHL.com

Po vyradení Murrayho sa zdá, že Joseph Woll prevezme úlohu záložného brankára Maple Leafs na plný úväzok. Dvadsaťpäťročný brankár mal v minulom roku v siedmich zápasoch základnej časti bilanciu 6-1-0 s úspešnosťou zákrokov 0,932 percent a priemerom 2,16 gólu na zápas. Po zranení Samsonova prevzal úlohu brankárskej jednotky v play-off a dosiahol bilanciu jedna výhra a dve prehry, s úspešnosťou zákrokov 0,915 a priemerom 2,43 gólu na zápas.

Autor: Adrián Glett

Foto: theleafsnation.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *