Montreal si na začátku sezony bude nakonec muset poradit bez Dvoraka

Christian Dvorak se nakonec nestihne vrátit po operaci. Canadiens si tak musí na začátku poradit bez jednoho z nejlepších placených útočníků. Návrat se očekává okolo listopadu, stát se ale může cokoliv.

Dvorak svůj debut v NHL zažil v roce 2016, tedy dva roky po draftu. V Arizoně se mu dařilo, není sice žádným rozdílovým střelcem, ale má své kvality a umí překvapit. Díky výkonům si taky v roce 2018 vysloužil šestileté prodloužení smlouvy v hodnotě 26,7 milionu dolarů.

Až roku 2021 byl vyměněn do Montrealu, kde byl Dvorak vnímán jako kandidát na pozici centra, která byla v tu dobu volná. Svoji první sezonu zde zakončil s bilancí 33 bodů v 56 zápasech. Na konci sezony 2022/2023 utrpěl zranění kolene po kterém následovala operace. Vše nasvědčovalo tomu, že se tento sedmadvacetiletý Američan stihne vrátit, nyní je to ale jinak.

„Myslím, že chirurg chce brát tento případ velmi obezřetně a jen se ujistit, že nebudeme pospíchat a (pzn. Dvorak) bude na tisíc procent připravený. Pokud se bude muset pak čekat zápas či dva, nebo týden, nebo i déle, aby se doktor ujistil, že je připraven se natrvalo vrátit, uděláme to.“

Generální manažer Kent Hudges

Předčasné či unáhlené vrácení se by mohlo znamenat návrat zranění. Je tak pravděpodobné, že by se Dvorak mohl vrátit nejdříve v listopadu. Vše ale bude záležet na hojení kolene a rozhodnutí lékaře. Pro Dvoraka to navíc není první operace. Na začátku sezony 2018/2019 se potýkal s operací prsních svalů.

Co se týká reprezentační úrovně, té se Dvorak zúčastnil pouze jednou. Na mistrovství světa juniorů v roce 2016 obdržel v 7 zápasech 8 bodů. Nakonec z celého turnaje odjížděli z bronzovou medailí na krku.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: The Hockey Writers

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *