Objaví sa Tomáš Suchánek na tohtoročnom drafte ?

Mladý český brankár a hviezda majstrovstiev sveta do 20 rokov 2023 sa pravdepodobne ukáže na drafte 2023.

Americkí novinári predpovedali Suchánkovi výber v 6. alebo 7. kole draftu 2021, no kvôli pandémii jeho sľubné schopnosti nebolo možné rozvinúť, pretože mu chýbal herný čas, tak ako väčšine hráčom. Nakoniec nebol vybratý ani o rok neskôr na drafte 2022 a tým sa začalo pochybovať o ďalšom možnom výbere.

Po silnej sezóne v Tri-City vo WHL a vynikajúcom výkone na majstrovstvách sveta do 20 rokov 2023, kde dokázal českú reprezentáciu priviesť ku striebornej medaily je možné, že sa na drafte tento rok nakoniec objaví.

20-ročný brankár začal svoju hokejovú cestu v klube HC Přerov, neskôr sa presunul do Frýdku-Místku, odchytal aj zápasy v reprezentácii do 17, 18 a 20 rokov. Momentálne už druhú sezónu pôsobil vo WHL, kde uplynulú sezónu odchytal 46 stretnutí a pripísal si 3,05 gólov na zápas. Na majstrovstvách sveta do 20 rokov 2023 v 7 odchytaných zápasoch s úspešnosťou 93,4% a 1,52 gólov na zápas ho zaradili medzi najlepších brankárov na turnaji. Výhra Česka nad Kanadou 5:2 v kvalifikačnom kole je jedna z najpôsobivejších v histórii turnaja vzhľadom na kvalitu jeho súpera, Suchánek asistoval na piaty gól a čelil 38 strelám s úspešnosťou zákrokov 94,74%.

Zdroj: IIHF

Od starších hráčov vybratých na drafte sa očakáva, že budú pripravený hrať v nasledujúcej sezóne v AHL (American Hockey Leaugue). Suchánek, ktorý je už zvyknutý hrať na ľade v Severnej Amerike by bol jeho prechod do AHL pomerne jednoduchý.

Stále má len 20 rokov a zostáva mu veľa času na rozvoj svojich zručností, kým dosiahne vrcholové schopnosti. To znamená, že najlepšie hokejové roky môže mať ešte len pred sebou a ak všetko pôjde tak, ako má, vybojuje si debut v NHL.

Zdroj: IIHF

Autor: Petra Franeková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *