Paul Byron ukončil aktívnu hráčsku kariéru!

Generálny manažér Montrealu Canadiens Kent Hughes prezradil, že skúsený veterán Paul Byron zavesí korčule na klinec ešte pred začiatkom nadchádzajúcej sezóny NHL. Byron, ktorého hokejová cesta trvala viac ako 12 sezón v NHL a v troch rôznych organizáciách, sa má rozlúčiť s ľadom.

34-ročný Byron v minulej sezóne nehral kvôli zraneniu bedrového kĺbu. Štvorročná zmluva na 13,6 milióna dolárov, ktorú podpísal v septembri 2018, vypršala toto leto. Hughes taktiež dodal, že sa v septembri stretne s Byronom, aby s ním prediskutoval svoju pozíciu v klube.

,,Určite mu končí zmluva a podľa toho, čo si myslím, nemá v pláne sa sťahovať z Montrealu. Budeme o tom diskutovať tento rok. Hovorili sme o tom, že by sme si mohli spolu sadnúť v septembri.“

Povedal generálny manažér Montrealu Canadiens Kent Hughes.

Byrona si v roku 2007 v drafte NHL vybral klub Buffalo Sabres v šiestom kole (celkovo 179. miesto). V 521 zápasoch počas 12 sezón v dresoch Canadiens, Buffala Sabres a Calgary Flames zaznamenal Byron 98 gólov a 110 asistencií.

Byron odohral za Sabres 8 zápasov, neskôr ho získali Calgary Flames v rámci výmeny s Robynom Regehrom, pôsobil v NHL pozoruhodnú dobu. V tíme Flames nastúpil na 130 zápasov a počas štyroch sezón dosiahol skvelú bilanciu 16 gólov a 30 asistencií. Následne nastúpil na ďalších 383 zápasov v tíme Montreal Canadiens, v ktorom strelil 81 gólov a pridal 79 asistencií.

V rokoch 2017 2019 hral Byron najlepší hokej svojej kariéry, keď v priemere na 82 zápasov strelil 21 gólov. Krátko nato však jeho kariéra zaznamenala útlm, keď utrpel viacero zranení vrátane jedného v oblasti bedrového kĺbu.

Nikdy sa už nedostal do takej formy ako kedysi, ale podarilo sa mu odohrať takmer celú sezónu 2020/2021, keď Canadiens prekvapujúco postúpili do finále Stanleyho pohára a v 22 zápasoch play-off zaznamenal šesť bodov.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *