Rasmus Dahlin sa stáva najlepšie plateným hráčom Buffala Sabres!

Obranca Buffala Sabres Rasmus Dahlin sa v minulej sezóne stal lídrom tímu a jednou z najväčších ofenzívnych hrozieb na modrej čiare NHL, vďaka čomu predĺžil zmluvu o osem rokov na 88 miliónov dolárov.

Toto masívne predĺženie zmluvy prichádza po Dahlinovej prelomovej sezóne 2023/2024. Aj keď sa Dahlinova hra v priebehu kariéry zlepšovala, v minulej sezóne konečne urobil ten veľký krok aby sa stal superhviezdou celej NHL.

V 78 zápasoch si vytvoril nové kariérne maximum v počte gólov (15), asistencií (58) a bodov (73). Vďaka svojej úchvatnej hre skončil 23-ročný obranca v súťaži o Norrisovu trofej na ôsmom mieste. O jeho ocenení by sa malo uvažovať aj v budúcnosti.

Dahlin je najlepším obrancom Sabres už niekoľko sezón, ale v sezóne 2023/2024 konečne posunul svoju ofenzívnu hru na vyššiu úroveň.

Sabres lock up Rasmus Dahlin with 8-year, $88M extension - ESPN
Foto: ESPN.com

Niekedy môže perspektívnym špičkovým obrancom trvať trochu dlhšie, kým naplno využijú svoj potenciál, a zdá sa, že Dahlinovi sa to v minulej sezóne určite podarilo.

,,Viem, že som zaujatý, ale považujem ho za jedného z najlepších na svete v tom, čo robí. Urobil obrovské kroky. Nemôžem byť na neho viac hrdý, ale zároveň viem, koľko práce do toho vložil. Stále si myslím, že sa bude zlepšovať. Počujete ma to hovoriť často. Je to hráč, o ktorom som presvedčený, že sa bude stále zlepšovať.“

Povedal Generálny manažér Sabres Kevyn Adams.

Sabres teraz musia vyriešiť, čo bude ďalej s ich ďalším najlepším obrancom Owenom Powerom. Jednotka draftu 2021 mala vynikajúcu nováčikovskú sezónu, keď v 79 zápasoch nazbierala 35 bodov a na ľade strávila v priemere 23:48 min. Má tiež právo podpísať predĺženie zmluvy, ale keďže odohral len jednu sezónu v NHL, matematika kontraktu je trochu zložitejšia.

Jake Sanderson, ktorý mal podobnú nováčikovskú sezónu v Ottawe, nedávno podpísal osemročný kontrakt s priemernou ročnou hodnotou 8,05 milióna dolárov. To sa pravdepodobne ukáže ako východiskový bod pre rokovania o Powerovi.

Rasmus Dahlin and Owen Power should never be partners again - Trainwreck  Sports
Foto: trainwrecksports.com

Dahlin je aktuálne štvrtým hráčom, ktorý od začiatku minulej sezóny podpísal s organizáciou dlhodobý kontrakt, po útočníkoch Tageovi Thompsonovi a Dylanovi Cozensovi a obrancovi Mattiasovi Samuelssonovi.

Z hľadiska klubovej histórie sa Dahlin už do nej výrazne zapísal. Napriek tomu, že odohral 355 zápasov, patrí mu ôsme miesto v histórii Sabres v počte bodov obrancu (233), čo zvýrazňuje jeho schopnosť zanechať trvalý dojem v relatívne krátkom čase. Jeho rýchly vývoj a neustále zlepšovanie z neho robia základný kameň budúceho úspechu Sabres.

Auto: Adrián Glett

Foto: sportsnet.ca

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *