Štartujú predsezónne nováčikovské kempy v NHL: Pozvánku dostali aj mnohí Slováci

Do začiatku novej sezóny NHL už ostáva len niečo vyše mesiaca, čo znamená, že budú začínať predsezónne kempy. Najprv tie nováčikovské, plné mladíkov, z ktorých sa iba hŕstka najlepších dostane na hlavný kemp, kde sa už priamo bojuje o miestenky do NHL.

Kluby NHL už pomaly začínajú zverejňovať súpisky na spomínané nováčikovské kempy. Nechýba na nich ani slušný počet Čechov a Slovákov. Ako prví predstavili svoju súpisku lavíny z Colorada. Nechýbajú na nej dvaja Česi so zmluvami v AHL – Ondřej Pavel a Ivan Ivan. Na kemp taktiež dorazí zabojovať o zmluvu aj Maroš Jedlička. Najmä pre posledného menovaného to je životná šanca, aká sa mu naskytla až na tretí rok, čo bol dostupný na drafte.

V možno poslednom zápase za Zvolen strelil Maroš Jedlička hetrik.

Už klasicky sa to bez Slovákov nezaobíde ani v Montreale, kde bude prítomný Filip Mešár aj s českými kolegami – Janom Myšákom a brankármi Jakubom Dobešom a Janom Šprunarom. Zaujímavým na kempe Canadiens bude určite aj Miguel Tourigny, ktorého sme poslednú sezónu mali možnosť vídavať v drese Dukly Trenčín

Početná účasť Slovákov čaká aj na kemp Minnesoty. Do neho zavíta opäť po roku Servác Petrovský. Tento rok sa k nemu pridá ešte Maxim Čajkovič, ktorého Minnesota získala vo výmene v lete. Ako nedraftovaný hráč zase získal pozvánku aj Roman Kukumberg. Z českých reprezentantov sa na kempe zase ukáže David Špaček a útočník Pavel Novák, ktorý počas uplynulej sezóny úspešne porazil rakovinu.

Všetci spomínaní účastníci kempu Minnesoty sa predstavia aj na turnaji prospectov proti tímom Chicaga a St. Louis. Mali by si tak zahrať proti Connorovi Bedardovi, ale aj kolegom z juniorských reprezentácii – Adamovi Gajanovi, Martinovi Mišiakovi, Marcelovi Marcelovi, Jurajovi Pekarčíkovi, avšak nie Daliborovi Dvorskému, ktorý už ostane vo Švédsku.

FOTO: Facebook / Minnesota Wild

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *