V tieni McDavida s Draisaitlom, no predsa 100-bodový. Ryan Nugent-Hopkins pokoril prvýkrát v kariére 100-bodovú hranicu.

Nie je žiadnym tajomstvom fakt, že najzvučnejšie mená tímu Edmonton Oilers sú Connor McDavid a Leon Draisaitl. Avšak v Edmontone sa túto sezónu chytilo ďalšie meno.

Ryan Nugent-Hopkins je koniec-koncov veľmi zvučné meno. Dnes už 29-ročný útočník bol na drafte v roku 2011 vybraný z prvého miesta. Hneď v nováčikovskej sezóne získal úctyhodných 52 bodov v 62 zápasoch. V nasledujúcej sezóne na jeho podarený úvod nenadviazal a získal “len“ 24 bodov v 40 zápasoch.

V nasledujúcich rokoch bol hráčom, ktorý sa v bodoch na sezónu pohyboval v priemere na 50 bodoch. Bol za to mnohokrát kritizovaný mnohými fanúšikmi, či už Edmontonu alebo širšou verejnosťou. Argumentovali to faktom, že je jednotkou draftu a vzhľadom na jeho herný štýl by mal bodovať viac.

Z dlhodobého hľadiska sa teda zdá, že Nugent-Hopkins nebol práve najlepšia voľba. V porovnaní napríklad s Jonathanom Huberdeauom, ktorého draftovala Florida Panthers z 3. miesta, mal bodovo viac slabších sezón.

Zdroj: Edmonton Oilers

Avšak prišla sezóna 2022/2023 a v tej Nugent-Hopkins ukazuje svoje “znovuzrodenie“. Spoločne s McDavidom a Draisaitlom sa im podarilo už teraz získať Edmontonu miestenku v play-off, keďže figuruje v západnej konferencii na 2. mieste za zlatými rytiermi z Vegas. Zároveň sa stali prvými 3 hráčmi v jednom tíme, ktorí získali 100 bodov v jednej sezóne od roku 1995/1996, kedy sa to podarilo trojici Jágr, Lemieux a Francis.

Aj keď sa o ňom v médiách nehovorí až tak často, Nugent-Hopkins konečne naplnil očakávania. Podarilo sa mu pretaviť roky výkonov za očakávaniami do sezóny, ktorú potreboval ako on, tak celá organizácia Oilers. Tá profitovala v tomto roku najmä z presilových hier, o čom svedčí aj prvé miesto v lige v tejto štatistike. Edmontonu sa podarilo využiť až tretinu všetkých presilových hier a Nugent-Hopkins je jedným z tých, ktorí vedia z presiloviek vyťažiť absolútne maximum. Doteraz nazbieral v presilovkách, v ktorých nastupuje v 1. formácii, až 52 bodov.

Autor: Ján Koštial

Foto: Oilers Daily

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *