100 let pardubického hokeje skončilo zklamáním

Dynamo Pardubice v minulé sezóně oslavilo jubilejních 100 let. Ambice na titul byly nejvyšší z celé extraligy!

Minulou sezónu se do vedení Pardubic dostal miliardář Petr Dědek, který tým vlastní z nejvyšší části. Dědek se tak postaral o razantní změny a podepsal silné posily ze zámoří. Tím nejvýznamnějším se stal Lukáš Sedlák, který v celé základní části i v play-off exceloval a trápil gólmany všech týmů. Mezi další posily patřili např. Tomáš Hyka, Tomáš Zohorna nebo třeba i bývalý reprezentant Roman Will, který odchytal skvělou sezónu.

Zdroj: mujRozhlas

Ambice

Už od začátku sezóny se o Pardubicích mluvilo jako o velkém adeptu na mistrovský titul. Fakt, že titulem by tak mohlo Dynamo oslavit jubileum, je vystavovalo ještě většímu tlaku ze strany veřejnosti.

Základní část

Skvělou formu ukázaly Pardubice hned na začátku základní části, kterou nakonec s přehledem ovládly a mohly slavit postup do play-off z prvního místa. To znamenalo, že postupovaly rovnou do čtvrtfinále, kde čekaly na svého soupeře, který ještě musel vyhrát 3 zápasy, aby postoupil z předkola.

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále před Dynamo nastoupili Kohouti z hanácké Olomouce, kteří si po celou základní část vedli poměrně úspěšně. Bod zlomu však nastal v posledních několika zápasech, kdy Olomoučtí trpěli velkou „marodkou“ a tak se jejich výkony rapidně zhoršily.

Pardubičtí Olomouc zničily 4:0 na zápasy a pro Kohouty tak pouť za titulem mistrů TELH skončila.

Semifinále aneb hořký konec

V semifinále se Pardubice utkaly s obhájci titulu ze Třince. Třinci se v základní části vůbec nedařilo a nepostoupil ani do přímého čtvrtfinále. Tím pádem si cestu prodloužil ještě o předkolo play-off, kdy rozdrtil Litvínov 3:0 na zápasy. Ve čtvrtfinále se jim do cesty postavila pražská Sparta, která měla Třinci co oplácet, jelikož je Třinečtí porazili ve finále roku 2022. Spartě se taktéž kladly velké naděje, ale i přesto je Třinec dokázal pokořit.

Třinecký hokej v článcích: https://hokejnetradicne.eu/telh/kouzlo-kacetla-uz-to-neni-nahoda-pomaha-i-skvela-defenziva/ a https://hokejnetradicne.eu/telh/buzerantsky-hokej-funguje-kritizovany-trinec-saha-po-finale/

Třinec dokázal se silnými Pardubicemi držet krok a po dlouhé a vyrovnané sérii je, za pomoci Ondřeje Kacetla v bráně, porazil.

Vskutku hořký a šokující konec takto silného Dynama. Sezóna nám tak ukázala, že nejen zdraví, ale i mistrovský titul si koupit nelze.

Co bude dál?

Fakt, že se „Stoletá výhra“ nakonec neslavila nic nemění na ambicích Pardubic do příští sezóny. O tom svědčí fakt, že si Pardubice pojistilo své klíčové hráče. Na post hlavního trenéra nastupuje bývalý trenér mistrovského Třince, Václav Varaďa. Ten tak nahradil reprezentačního trenéra U20, Radima Rulíka, který cíl Dynama nesplnil.

Ještě je před námi celá sezóna, která rozhodne, kdo bude na jejím konci stát jako velkolepý vítěz!

Autor: Šimon Polena

Foto: HC Dynamo Pardubice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *