Ujčík s tresty v play-off nešetří. Za svou chybu bude pykat i rozhodčí.

První tresty pro hráče za fauly přišly ihned v předkole, když v prvním utkání mezi Českými Budějovicemi a Karlovými Vary dostali stopku hned dva hráči. Za Motor dva zápasy musel vynechat Jan Ordoš, který se v základní části stal nejlepším střelcem týmu. Na druhé straně si nezahrál jeden match Ondřej Beránek, který navrch přišel o 10% ze svého měsíčního platu.

Hned tři hráči Českých Budějovic dostali následné tresty za své fauly při zápasech proti Energii. Již zmíněný Ordoš tak nebyl sám, přidali se k němu Jakub Valský, který dostal zákaz na jedno utkání jemu se trest přenesl do prvního utkání čtvrtfinále. Poslední z trojice je Tomáš Chlubna, ten vyfasoval trest na dvě utkání jeho zákrok v zápase dvojicí sudích však potrestán nebyl. První utkání čtvrtfinále, ve kterém Motor narazil na úřadující mistry z Třince, tak nevynechal pouze Jakub Valský, ale také jeho kolega z útoku Tomáš Chlubna.

Zajímavou sérii předkola letošního play-off z pohledu rozdaných trestů přinesl souboj Plzně a Litvínova. Ve třetí třetině druhého utkání přišel první moment, kde rozhodčí museli udělit trest do konce utkání. Třiatřicetiletý útočník Plzně dostal za zákrok na lotyšského obránce Janise Jakse následnou stopku na tři utkání. Jelikož hokejisté ze západu Čech vypadli v této sérii tak pro tohoto zkušeného útočníka to byl poslední zápas této sezóny. Janis Jaks na sebe nenechal dlouho čekat, když další zápas necelé tři minuty před koncem likvidačním faulem oslabil svůj tým, jelikož rovněž vyfasoval od rozhodčích osobní trest do konce utkání. Ujčík následně lotyšského reprezentanta potrestal stopkou na 4 utkání a 10% z jeho měsíčního platu (aktuálně zbývají z trestu dva zápasy).

Ani zbylé dvě série, ve kterých se rozhodovalo kdo postoupí do čtvrtfinále se neobešly bez následných trestů. V sérii, kde se potkali oba účastníci loňského semifinále tudíž Vítkovice a Hradec padl jeden trest. Zastavení činnosti na 2 zápasy si za svůj zákrok vysloužil mladý bek Vítkovic Matěj Prčík. Poslední dvojice tvořila Olomouc, která se utkala s Libercem tato série krom otočky ve prospěch Liberce, který za stavu 0:2 na zápasy vyhrál tři následující utkání a postoupil do dalších bojů přinesla jeden disciplinární trest. Viníkem se stal zkušený olomoucký zadák Jan Švrček ten dostal stopku na 2 utkání za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku.

Liberec se však také dočkal disciplinárního trestu, v druhém utkání již několikrát zmíněného čtvrtfinále, kde Tygři narazili na pražskou Spartu. Dostal Oscar Flynn osobní trest do konce utkání za zákrok na obránce Michala Moravčíka. Flynn byl následně potrestán disciplinárním trestem. Liberecký útočník si nezahraje následující 4 utkání (aktuálně zbývají 3 utkání, Sparta vede sérii 3:0 na zápasy). Ovšem po tomto zákroku se následně po konci druhé třetiny při odchodu do útrob stadionu strhla mela mezi hráči. Rozhodčí následně rozdal 4 osobní tresty do konce utkání. Na straně Liberce si již nezahrál útočník Jaroslav Vlach a obránce David Aubrecht. Za domácí šla předčasně do sprch dvojice útočníků Jan Buchtele a Kryštof Hrabík. Disciplinární komise však za tuto potyčku následné stopky neudělila a tak tato čtveřice hráčů mohla nastoupit do dnešního třetího utkání. Tento zápas přinesl ještě jeden nešťastný moment, při blokování střely si zlomil nohu liberecký bek Lukáš Derner, který letos bude slavit již své 41. narozeniny.

Tresty padají i v sérii, ve které proti sobě nastupuje Brno a Litvínov. Aktuální stav série je příznivý pro Chezu, která vede 2:0 na zápasy, přestože obě utkání byla sehrána na Moravě. Disciplinární komise v čele s Viktorem Ujčíkem potrestala jednoho hráče z řad žlutočerných. Konkrétně jeden zápas musel vynechat Martin Havelka. Brno přišlo rovněž díky suspendaci o jednoho hráče ze svých řad. Obránce Jan Ščotka byl za svůj zásah do oblasti hlavy a krku potrestán na následující tři utkání a navrch přišel o 10% svého měsíčního platu. Radek Kučeřík, který dostal ve druhém zápase osobní trest do konce zápasu nebyl následně disciplinární komisí potrestán. Díky tomuto zákroku se na rozhodčí strhla velká kritika primárně na sociálních sítích nakonec z toho vyplynul i první trest pro rozhodčí v tomto play-off. Robin Šír přijde o 25% ze svých odměn kvůli špatně vyhodnocené situace u videa.

Doposud poslední udělený následný trest byl dnes 20.3.2024, když o jeden zápas přijde kanadský obránce ve službách Liberce. Ian McCoshen dostal tento trest za sekání do citlivých míst jednoho z protihráčů. Vzhledem k průběhu série, kterou může středečním utkáním Sparta ukončit mohla třetím zápasem čtvrtfinále pro Kanaďana skončit sezóna.

foto: betarena.cz

autor článku: Adam Novák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *