Jelínek z Liberce nakonec neodchází, bude koučem hráčského rozvoje

Okolo Petra Jelínka bylo poslední měsíce velmi dusno. Po tom, co oznámil konec kariéry se odehrálo hned několik dalších věcí. Nakonec si na sebe „vzal“ hned dvě práce najednou. Ke skautování v LA přidá ještě koučing u Tygrů.

Petr začínal v pražské Slavii, koneckonců tam strávil většinu své kariéry. Své působení zde začal v sezoně 1999/2000 ještě jako dorostenec. Ve své první sezoně si připsal 28 bodů ve 47 zápasech. V druhé sezoně se dostal do druhé formace a šlo vidět, že mu tohle svědčilo. Jeho bodový stav byl větší než počet zápasů, konkrétně 48 bodů ve 45 zápasech. Jeho počínání sledovala organizace WHL a v roce 2002 se Petr stěhoval k Moose.

Nepovedlo se mu ale ukázat jeho potenciál. Neznamená to, že by jeho statistiky byly vyloženě špatné, ale čekalo se víc. V 50 zápasech si sice připsal 40 bodů, ale počet trestných minut se vyšplhal na 103. Možná i právě to bylo důvodem toho, že se po sezoně Petr vrátil zpět do Slavie. Svojí šanci ve WHL ale přeci jen dostal znovu, přesněji o dva roky později. Opět to ale nebyla žádná velká sláva a odehrál zde pouze 22 zápasů. Tentokrát smlouvu se Slavií nedostal, a tak hrál ve druhé české lize za Hradec a Slovan.

Jeho poslední zámořská zkušenost byla v následující sezoně. Dostal se do UHL, kde si polovinu sezony zahrál s týmem Valley a tu druhou s Flags. Ačkoliv se od něho neočekávalo moc, neukázal spíše nic. Z UHL odcházel po sezoně s 67 odehranými zápasy ve kterých získal 40 bodů.

Po těchto zkušenostech působil až do sezony 2013/14 právě ve Slavii. Odskočil si jen na jednu sezonu do Slovenska. Zahrál si tady za tým Žiliny, ale po 5 odehraných zápasech si na své konto připsal pouze 6 trestných minut. Žilina ho tak poslala zpět do Česka. Přestávalo se mu dařit, právě naopak na trestné lavici seděl stále více, došlo to až do bodu, kdy s ním sama Slavie odmítla podepsat novou smlouvu.

Už tehdy přemýšlel nad koncem kariéry, ale pod svá křídla si ho vzal Liberec. Ačkoliv hned první sezonu moc nepřesvědčil a končil ji se 126 trestnými minutami, Liberec si ho stejně nechal. Začínal se z něho zde stávat velmi platný hráč a on byl Liberci sám moc vděčný. Od sezony 2017/18 dokonce oblékal dres s písmenem A, tedy jako kapitán. Fanoušci se ze začátku bouřili, moc Petrovi nevěřili, to se ale ukázalo jako chyba.

Po 9 sezonách v Liberci dostal nabídku na pokračování v Plzni. S indiány podepsal kontrakt na 2 roky, tedy do věku 41 let. O týden později bylo ale vše jinak, Petr dostal nabídku, která se prostě neodmítá. Los Angeles Kings mu nabídli pozici skauta. S Plzní kontrakt rozvázal a nabídku přijal. Jelikož má díky skautování ale stále dost času, rozhodl se vrátit do Liberce. Nastupuje zde na pozici kouče hráčského rozvoje.

Autor: Tereza Schillerová

Foto:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *