Neznámá působení známých hráčů – HC Škoda Plzeň

Po měsíční pauze se dnes opět podíváme na šestici známých hráčů, kteří oblékali dres plzeňské Škodovky. Ta se již druhým rokem jen těsně dostala do osmifinále Extraligy. V minulosti se však ve městě piva objevilo několik zajímavých hráčů se zkušenostmi z NHL nebo KHL. Asi nejlepší sezónu za poslední roky měla Plzeň v letech 2012/13, kdy se jim podařilo vyhrát celé play-off a díky výluce NHL za ni nastupovala velmi zajímavá jména.

Tuukka Rask

V sezóně 2012/13 byl jako jedno z nejzvučnějších jmen Extraligy, kvůli výluce NHL, finský gólman Tuukka Rask. Dlouholetá jednička Bostonu Bruins nastoupil v Plzni celkem k 17 zápasům, ve kterých zapsal úspěšnost 92,5%. Rask v NHL nastoupil do 564 zápasů a zapsal v nich úspěšnost 92,1%. Také se několikrát účastnil NHL all star games a jednou vyhrál Vezina Trophy – cenu pro nejlepšího gólmana sezóny v NHL.

zdroj: www.stanleycupofchowder.com

Jason Marshall

Druhý hráč, druhý cizinec. Tentokrát kanadský obránce Jason Marshall. Juniorský mistr světa odehrál v Plzni 11 zápasů, a to při výluce NHL v sezóně 2004/05. Marshall působil v NHL celkem 12 sezón, nejvíce z nich odehrál v dresu tehdy ještě Mighty Ducks of Anaheim. V 526 odehraných zápasech získal 67 bodů za 16 gólů a 51 asistencí. Draftová devítka z roku 1989 ukončila svoji kariéru v sezóně 2007/08 v německém Frankfurtu.

zdroj: iDNES

Jakub Jeřábek

Prvním Čechem z naší šestice je Jakub Jeřábek. Ten v Plzni působil již od mládežnických kategorií. Za A tým „indiánů“ odehrál necelé čtyři sezóny. Z Plzně zamířil na jednu sezónu do KHL, odkud následně šel vyzkoušet štěstí do NHL. V nejlepší lize světa odehrál 37 zápasů, a to hned ve třech týmech. Nejvíce jich odehrál v Ottawě. Po neúspěšné štaci v NHL se vrátil zpět do Ruska, kde odehrál další 3 sezóny. Na začátku války z Ruska odešel a aktuálně obléká dres třineckých ocelářů.

zdroj: Sport – Aktuálně

Ryan Hollweg

Prvním útočníkem je Američan Ryan Hollweg. Hollweg přišel do Plzně jako velké jméno. Známý tvrďák odehrál v NHL celkem 228 zápasů, nejvíce se proslavil v New Yorku Rangers a v Torontu. V Plzni nastupoval od sezóny 2012/13, svoji kariéru pak ukončil také v Plzni kvůli zdravotním problémům. Celkem odehrál v Extralize 163 zápasů se ziskem 15 bodů. Jeho větší předností však byla spíše defenzivní hra ve které dominoval.

zdroj: iSport.cz

Martin Cibak

Další útočník, další cizinec. Tentokrát slovenský útočník Martin Cibak. Cibak odešel do Plzně během výluky NHL v sezóně 2004/05 jako čerstvý výherce Stenley Cupu. V Plzni odehrál 30 zápasů se ziskem 15 bodů. Následně odehrál ještě jednu sezónu v zámoří a poté se vrátil do Evropy. Tři sezóny zapsal ve švédské SHL, pět jich pak odehrál v KHL a dvě v Česku. Kariéru ukončil v Liptovském Mikuláši v sezóně 2016/17.

zdroj: Sportnet

Petr Koukal

Koukal odehrál většinu své kariéry v Česku, kde se stal jedním z nejlepších hráčů v historii ligy. V zahraničí působil pouze pět sezón, a to nejvíce v ruské KHL. V Česku odehrál nejvíce zápasů v Pardubicích, ve kterých působí již od mládežnických týmů. V Plzni odehrál 9 zápasů v sezóně 2005/06. Koukal má na svém kontě i několik týmových trofejí, je trojnásobný mistr Extraligy a také mistr světa z roku 2010. Aktuálně stále nastupuje v Chance lize za Kolín. K tomu působí i jako expert České televize.

zdroj: Sport – Aktuálně

zdroj náhledového obrázku: Livescore

autor: Petr Brychta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *