Prezidentský pohár pro Pardubice s rekorním ziskem bodů, nejlepší čtyřku doplnilo Brno

V Česku skončila po padesáti dvou kolech základní část nejvyšší Tipsport extraligy. Nejlepším celkem se stal tým Dynama Pardubice, který získal 121 bodů, což nastavilo nový rekord soutěže! Následovaný Spartou a Třincem.

Do posledních kol se vedl boj o poslední čtvrté místo, které by zaručovalo přímý postup do čtvrtfinále a případně jednodušího soupeře právě do později hraných fází play-off. O tuto jedinečnou letenku bojovala čtveřice týmů – Bílí Tygři Liberec, Verva Litvínov, Motor České Budějovice nebo Kometa Brno. Právě poslední jmenovaný tým měl tuto situaci po celou dobu pod kontrolou a nedal tam svým následovníkům šanci. Jihomoravský tým se tak probojoval k těm nejlepším.

Pro týmy, které skončily na 5.-12. místě následuje předkolo. Všechny série začínají již zítra. Hraje se systémem, kdo vyhraje tři zápasy, tak postupuje dál. Po zbytek play-off musí tým vyhrát čtyři zápasy. Pojďme si tedy dvojice pro předkolo představit.

HC Verva Litvínov vs. HC Škoda Plzeň

Litvínov už od začátku patřil k černému koni soutěže. Tým posilněný o bratry Kaše nebo o Liama Kirka ukazoval, že se s ním prostě musí počítat v boji o titul. Plzeň avšak takové štěstí neměla a do bojů o top 4 nikdy nijak závažně nepromluvila. Indiáni museli hlavně bojovat s Mladou Boleslaví, aby jim neskončila sezóna předčasně. Nakonec to byla Plzeň co si místenku v předkole zajistila a v Litvínově se posnaží překvapit. 

Motor České Budějovice vs. HC Energie Karlovy Vary

Dalším týmem co bojoval do posledních momentů o top 4 byly České Budějovice. Nebýt poslední vysoké prohry na ledě Pardubic, tak by celý boj mohl dopadnout jinak. Pro Energii hraje fakt, že z pěti zápasů co se spolu tyto dva celky setkaly, tak tři z pěti vyhráli právě energetici. Nicméně i přes tento fakt budou outsiderem.

Mountfield HK vs. HC Vítkovice Ridera

V předkole nás čeká i třaskavé repete loňského semifinále mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi. Minulou sezónu tento třaskavý souboj vyhrál hradecký tým. I tuto sezónu šlo o jasnou dominanci ze strany Hradce, který dokázal vyhrát všech pět hraných zápasů s Vítkovicemi. 

Bílí Tygři Liberec vs. HC Olomouc

Hráči pod Ještědem se mohou pyšnit Tomášem Fillipim, který získal pomyslnou korunu pro nejproduktivnějšího hráče základní části. Jako jeden z mála hráčů odehrál všechna utkání a k tomu všemu vstřelil 25 gólů a na 38 asistoval. I přes to musí jít Liberec do předkola. Jejich soupeř z Olomouce zatím stále od svého příchodu do extraligy čeká na přímý postup do čtvrtfinále a opět se hanáci drželi na nižšich pozicích tabulky.

Jak už bylo, tak sezóna předčasně skončila pro BK Mladou Boleslav, která svým třináctým místem se nedokázala probojovat do početného předkola.

Rytíří Kladno, i díky svému nelichotivému rekordu, když prohrálo 17 utkání v řadě bude hrát baráž s vítězem Chance Ligy. To o koho půjde, budeme znát za cca. měsíc.

Foto: Josef Vostárek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *