4 najzaujímavejšie špekulácie Tipos Extraligy

Už nejakú dobu dozadu sa Extraligový ročník 2022/23 skončil. Kluby sa tak naplno vrhli na postupné predstavovanie posíl, ktoré sa začalo tradične prvého mája. Ako to vyzerá s ďalšími prestupmi? Ktoré výrazné mená majú namierené do Tipos Extraligy?

Ešte takto na začiatok je vhodné povedať, že všetky špekulácie beriem len z webu eliteprospects.com, viem, že sú ešte ďalšie zaujímavé mená, avšak EP je v tomto asi najviac obsiahly a dôveryhodný.

4. Ryan Dmowski (HK Poprad)

Pre diváka Extraligy pravdepodobne neznáme meno, ktoré by malo prísť pod Tatry po sezóne v ECHL. Stále pomerne mladý, 26 ročný všestranný forward patrí (keďže mu sezóne ešte stále pokračuje) medzi najproduktívnejších hráčov ligy. Po základnej časti bol 20. najproduktívnejší hráč ECHL, avšak po vydarenom play-off je s 81 kanadskými bodmi na 12. mieste produktivity. Svojimi proporciami (185cm, 95kg), vekom, všestrannosťou v útoku (môže hrať ako na oboch stranách krídiel, tak aj na centrovi) i gólovosťou (v tejto sezóne zaznamenal 38 gólov) má predpoklady na to byť lídrom ofenzívy Popradu, kde je už teraz podpísaný kapitán Patrik Svitana, či Tomáš Záborský a taktiež zatiaľ predstavené posily v podobe Tylera Coultera, Maxa Gerlacha, Dominika Jendeka či Jakuba Urbáneka a to sa ešte špekuluje aj o ďalších menách, na ktorých vedenie pracuje.

zdroj: ECHL

3. Cooper Zech (HC Košice)

Toto meno možno poznáte ešte z krátkeho pôsobenia v Nitre počas lock-outu, Cooper je však starší a dvadsaťštyri ročnému ľavému bekovi po sezóne vyprší kontrakt s New York Rangers. Túto sezónu si zahral v AHL za Rockford IceHogs (13 zápasov, 1 gól, 1 asistencia) a pokračoval v ECHL, kde vystriedal 2 kluby a dokopy si za nich pripísal 5 gólov a 5 asistencií za 9 odohraných zápasov. Sezónu 2021/22 odohral celú v AHL, kde si na farme Philadelphie Flyers prišiel na 1 gól a 10 asistencií za 53 zápasov. Zaujímavosťou u tohto nevysokého obrancu je fakt, že bol súčasťou výmeny Patricka Kanea do New Yorku.

zdroj: Rockford IceHogs

2. Marek Slovák (HK Nitra)

Aktuálny majster Slovenska by sa po dvojročnom pôsobení u “Oceliarov“ mal vrátiť pod Zobor. Skúsený center nezažil na jeho pomery bodovo vydarenú sezónu (celkovo 65 zápasov, 12 gólov a 16 asistencií), avšak ročník zakončil tým najlepším spôsobom- ziskom ligového titulu, ktorý bol pre neho tretím v kariére. Rodák z Nitry pôsobil doma naposledy v sezóne 2020/21, kedy zaznamenal skoro bod na zápas, od tejto štatistiky ho delil len jeden kanadský bod. Marek bol zároveň aj pri výhre doposiaľ jediného ligového titulu Nitry zo sezóny 2015/2016. Jediným zahraničným angažmánom 34 ročného útočníka bol Yunost Minsk (Bielorusko), kde strávil časť sezóny 2017/18, aj pre to je po Ivanovi Ďatelinkovi druhým v počte stretnutí v našej najvyššej súťaží spomedzi aktívnych hráčov (732 zápasov).

Marek Slovák svoj návrat načrtol pomerne nedávno v rozhovore:

„Áno, už asi týždeň to riešime. Aktuálne som bez zmluvy, o predĺžení debatujem aj s Košicami, no s Nitrou viac. Nie som ďaleko od návratu domov.”

Marek Slovák v rozhovore pre MY Nitra
zdroj: HC Košice

1. Martin Bakoš (HK Spišská Nová Ves)

Minulý rok sa do našej ligy po dlhých rokoch vrátil hviezdny Tomáš Záborský, tentokrát by to mohla byť Spišská Nová Ves, ktorá by mala zlanáriť veľkú rybu. Minimálne podľa webu EliteProspects sú “Rysy“ blízko zisku jedného z najznámejších odchovancov a to skúseného 33 ročného forwarda Martina Bakoša. Niekdajší reprezentant Slovenska a olympionik minulú sezónu odohral v prestížnej švajčiarskej NL, kde za trápiaci sa celok Ajoie nazbieral 18 kanadských bodov (6+12) za 37 zápasov.

zdroj: Pascal Muller

zdroj náhľadovej fotky: nhl.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *