Angličan v Tipos Extralige?

V našej lige sa niekedy objavia hokejisti z nie najlepších hokejových krajín. V nedávnej minulosti to boli napríklad Mike Dalhuisen z Holandska, Phil Pietroniro z Talianska alebo Vitalii Lyalka z Ukrajiny. Aj v budúcej sezóne si pozrieme pár „netradičných cudzincov“.

Začíname ale najtradičnejšou národnosťou v našej lige, Slovákom Marekom Tvrdoňom. Marek Tvrdoň odohral vynikajúce sezóny 2020/2021 a 2021/2022, kde patril medzi lídrov celého kádru HK Nitra. V poslednej sezóne sa ale trápil a v porovnaní s minulými sezónami zaznamenal len 18 bodov (6 gólov + 12 asistencii). Dokonca stihol odohrať aj 2 zápasy za tím HK Levice v druhej slovenskej lige. V budúcej sezóne si vyskúša druhú českú ligu, keď zakotví v tíme HC Poruba.

zdroj: sport.sme.sk

Opačným smerom, z Česka na Slovensko sa vracia obľúbenec fanúšikov Albert Michnáč. 24 ročný útočník, ktorý vyrástol v mládežníckych tímoch Sparty Praha. V sezóne 2021/2022 odohral väčšinu sezóny v Prešove. V poslednej sezóne si zahral v tíme Jaromíra Jágra, čo je samozrejme Kladno. Tam sa mu síce až tak nedarilo bodovo, ale aj tak sa vracia na slovenské klziská. Jeho novým tímom na sezónu 2023/2024 sa stane HC Nové Zámky. Albert bude dúfať, že opäť prebudí produktivitu z predchádzajúcich rokov, keď bol považovaný za lídra.

zdroj: hockey_novezamky – Instagram

A teraz k tomu zaujímavému hráčovi. HK Dukla Trenčín už má skúsenosti s netradičnými krajinami. Jedným príkladom je napríklad už spomínaný Phil Pietroniro. A toto meno môže ovládnuť celú ligu. Do Trenčína totiž prichádza anglický útočník Scott Conway. Posledné 2 sezóny odohral v hlavnom meste Severného Írska, Belfaste. V oboch sezónach bol dominantný. V poslednej sezóne si v 51 zápasoch pripísal 90 bodov. To značí priemer 1.76 bodu na zápas. Treba dodať, že najlepšia britská hokejová liga nie je až taká zlá. Jeho Belfast ju dokonca celú vyhral. Bude to v budúcej sezóne obrovská opora pre útok Trenčanov.

zdroj: dukla.trencin – Instagram

Foto: etipos.sk

Autor: Michal Bruňo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *