Dvaja navrátilci za jeden deň! Nové Zámky posilní známe meno, Slovan podpísal niekdajšiu hviezdu Košíc

Aj dnešný pondelok bol v znamení ďalších podpisov, kým Nové Zámky podpísali niekdajšieho hráča Novozámčanov, Slovan z trhu ulovil niekdajšieho forwarda Košíc.

Ben Johnson sa vrátil na známu adresu

Nové Zámky sa fanúšikom rozhodli spríjemniť azda najhorší čas v týždni a to pondelňajšie ráno oznámením o dohodnutí spolupráce s centrom Benom Johnsonom. Pre 29-ročného rodáka z Michiganu nejde o neznáme prostredie, keď počas minulej sezóny spolu s Robbym Jacksonom a Austinom Farleym tvorili obávaný americký útok. Kým Robby Jackson v priebehu sezóny prestúpil k rivalovi z Nitry, s Farleym sa stretne opäť v drese Novozámčanov. Celý príchod Bena do staronového pôsobiska je však zaujímavý, hráč bol už dávnejšie dohodnutý s Popradom, no podľa slov Aleša Tottera to zlyhalo kvôli jeho minulosti v Amerike. Teraz zdá sa byť všetko vyšlo a tak nič nebráni zaujímavému návratu.

“Ben je výborný hráč, ale v prvom rade skvelý človek. Je ochotný urobiť pre mužstvo čokoľvek a to si na ňom nesmierne ceníme. Keď preto prišla šanca, neváhali sme o neho zabojovať. Teší nás, že je späť v organizácii Býkov. Pozná prostredie aj herný štýl, ktorý sme oproti minulej sezóne síce trochu pozmenili, ale určite sa rýchlo prispôsobí. Je odhodlaný víťaziť, v januári dokonca čakajú s manželkou prírastok do rodiny, takže veríme, že v Nových Zámkoch prežije najkrajšie obdobie života,”

prezradil hlavný tréner Erik Čaládi na adresu novej posily.
zdroj fotky: TASR

Slovan po Werekovi podpísal ďalšieho kanadského útočníka, do hlavného mesta sa sťahuje Émile Poirier

Dres tímu z hlavného mesta si oblečie aj ďalšia posila a to forward Émile Poirier. Niekdajšia hviezda rivalov z Košíc si po angažmáne v našej lige odbehla do KHL, následne rodák z Quebecu zamieril do SHL a napokon minulú sezónu celú odohral za nemecký Iserlohn v DEL. V drese účastníka prestížnej ligy odohral 40 duelov, v ktorých potvrdil rolu strelca hneď 14 gólmi a na ďalších 12 asistoval. Bol to práve Poirier, kto patril k tomu najlepšiemu v tímu kde minulú sezónu spolu s ním odohral aj staronový spoluhráč Chris Brown, či pravý obranca Michaloviec, Sena Acolatse.

„Émile je schopný hrať na pozícii centra, ale dokáže zaskočiť aj na krídle. Je to rýchly korčuliar, ktorý obľubuje tvrdú hru, vyhráva osobné súboje a vie pre seba i pre svoje krídla vytvárať strelecké príležitosti. Som presvedčený, že do mužstva prinesie novú energiu a v zostave nájde stabilnú pozíciu v hornej šestke,“

povedal športový manažér klubu Rostislav Dočekal.

zdroj titulnej fotky: HockeySlovakia

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *