Ktorý hráč pôsobí v Španielsku a kde hrá niekdajšia opora Zvolena? Kde hrajú bývalí Extraligisti #2

V našej lige sa pravidelne točí veľký počet legionárov, niektorí svoju kariéru spoja so Slovenskom na dlhšiu dobu, iní zas odídu už po pár zápasoch. Preto sa tak niekedy môže stať, že človek na niekdajšiu Extraligovú hviezdu aj zabudne. Poďme si teraz pripomenúť ďalšie mená a pozrieť sa ako sa im momentálne darí.

Davis Vandane (kedysi Zvolen a DVTK, dnes Bolzano)

Vandane sa zapísal do pamäte fanúšikom ligy pomerne výrazne ak sa pozrieme na dobu, ktorú strávil na Slovensku. Vysoký, bradatý a produktívny pravý obranca, ktorý aj cez svoje proporcie nezbieral trestné minúty. V našej Extralige odohral v základnej časti 110 duelov, pozbieral v nich 71 kanadských bodov za 23 gólov a 48 asistencií. Po najvyššej slovenskej lige rodák z Yorktonu zamieril do Dánska, následne Rakúska a z tadiaľ to nemal ďaleko do susedného Nemecka, kde okrem DEL2 nastupoval tiež v prestížnej DEL. Aktuálne pôsobí v ICEHL, v ktorej posilnil defenzívne rady Bolzana. Nastúpil tam do 18 duelov s bilanciou 1+9.

Simon Kalousek (kedysi Liptovský Mikuláš, dnes Urdine)

Pomerne bizarným pôsobiskom sa môže pochváliť niekdajší center Liptákov, Simon Kalousek. Rodák z Liptovského Mikulášu v mladom veku skúšal kvalitu Extraligy, no tiež pomerne v mladom veku z nej aj odišiel. Jeho prvým zahraničným angažmánom sa prekvapivo stal španielsky celok Urdin, kde má v tejto chvíli 7 odohraných duelov s bilanciou 12+6, vďaka čomu je najproduktívnejším hráčom súťaže. Aktuálne má stále len 23 rokov a v Urdine je jeho spoluhráčom aj slovenský obranca Eduard Kaščák, ktorý je najproduktívnejším obrancom.

zdroj: MY Liptov

James Livingston (kedysi Poprad, dnes Sterzing/Vipiteno)

James Livingston sa aj cez pomerne krátke obdobie zapísal do pamäti fanúšikov dosť výrazne. Livingston prišiel do Popradu v ideálnej chvíli, keď cez covid sezónu tím spod Tatier postúpil až do samotného finále, kde podľahli Zvolenu. Rodák z Halifaxu odohral za Poprad celé dve kompletné sezóny, kedy stihol počas základnej časti 97 duelov (28+55), po tomto úspešnom období sa napokon stal posilou rakúskeho Grazu. V ICEHL mu to ale nesadlo optimálne a už 20 zápasoch u nášho suseda skončil. Hasiť overeným menom chcel zlú formu Poprad, no jeho comeback dopadol neslávne (13 zápasov, 1+2). Sezónu plno jeho cestovania napokon dokončil v Dánsku. Pred aktuálnym ročníkom sa stal posilou Vipitena z AlpsHL, v druhej rakúskej lige dostal áčko na dres a patrí tam medzi lídrov mužstva, keď má viac ako bod na zápas (15 zápasov, 8+9).

zdroj titulnej fotky: HK Poprad

autor článku: Štefan Špak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *