Od budúcej sezóny bude CHL bez Slovenského zastúpenia!

To, o čom sa už dlhšiu dobu šepkalo, dnes nabralo oficiálnu podobu. Víťaz našej najvyššej súťaže po novom nebude mať možnosť účasti v novom ročníku CHL. Náhradou za slovenského majstra bude poľský majster.

Výsledky našich tímov boli jednoducho nedostatočné

Poďme sa teda pozrieť na to, ako sa darilo našim zástupcom v predchádzajúcich štyroch ročníkoch tejto súťaže.

Sezóna 2019-20 – HC 05 Banská Bystrica

V sezóne 2019-20 si svoj debut v tejto súťaži odbilo mužstvo Banskej Bystrice. Nečakala ich však ani zďaleka jednoduchá úloha, keďže ich v skupine postupne preverili Farjestad BK, EHC Mníchov a HC Ambri-Piotta.

Tím „Baranov“ spod Urpína mohol v tejto skupine iba prekvapiť. To sa Banskobystričanom nepodarilo, a v 6-tich stretnutiach zaznamenali rozdiel skóre -13, keď súperovu bránu našli 10-krát, pričom zo svojej brány museli puk loviť až 23-krát.

Táto štatistika sa odrazila aj na počte bodov, ktoré sa podarilo „Baranom“ nazbierať. Boli konkrétne 3 body za jedno víťazstvo po samostatných nájazdoch proti tímu Red Bull Mníchov a prehru po predĺžení s Farjestadom. Oba zápasy v ktorých bodovali zaznamenali na svojom domácom ľade.

„Barani“ tak v pomerne náročnej skupine obsadili posledné 4. miesto, a so súťažou sa lúčili podobne ako ďalší slovenskí zástupcovia už v skupinovej fáze.

zdroj: sport.aktuality.sk

Sezóna 2021-22 – HC Slovan Bratislava

Belasí hneď po návrate z KHL zakotvili v ich pôvodnom domove. Tým bola naša najvyššia súťaž. Netrvalo dlho, a našu súťaž sa im po pár ročnej prestávke v kontinentálnej hokejovej lige podarilo opäť vyhrať. Odmenou im bola pozvánka do CHL.

Slovanisti na toto pôsobenie nespomínajú v dobrom. V skupine čelili tímom HC Fribourg-Gotteron, HC Oceláři Třinec, Leksands IF. Opäť sme tak mali v tejto súťaži tím, ktorý mohol iba prekvapiť.

Slovan sa však tomuto scenáru, kde by šokoval svet CHL ani len zďaleka nepriblížil. Hoci bola laťka z predošlej sezóny nastavená nízko, Bratislavčania ju napriek tomu dokázali podliezť.

V 6-tich stretnutiach nebodovali ani raz a zaznamenali skóre -15 za 8 vstrelených gólov a 23 inkasovaných gólov. Nebolo tak žiadnym prekvapením, že sa do vyraďovacej fázy nedostali.

Sezóna 2022-23 – HC Slovan Bratislava

Slovan mal po nevydarenej sezóne 21-22 možnosť nápravy svojej reputácie. V skupine proti nemu stáli tímy Tappara Tampere, Red Bull Mníchov a SC Rapperswill. Prví dvaja menovaní už v minulosti podľahli Banskej Bystrici. Bolo to v sezóne 2017-18.

Recept na výhru nad svojimi súpermi však Slovan opäť nenašiel. Druhú sezónu po sebe Slovan v súťaži tápal. Tentokrát ukončil svoje pôsobenie so skóre -17, keď skóroval 9-krát a inkasoval 26-krát. V 6-tich dueloch opäť nezaznamenal ani bod.

Sezóna 2023-24 – HC Košice

Fakt, že sa nad našimi ambíciami hrať Ligu Majstrov zmráka bohužiaľ potvrdil aj náš posledný šampión z Košíc, ktorý sa v tejto súťaži predstavil poprvýkrát od sezóny 2016-17.

Kvôli zmene formátu mali Košice 6-tich rozdielnych súperov. Postupne tak čelili tímom Adler Mannheim, Skelleftea, Rapperswill, Red Bull Mníchov, Servette Geneve a EHC Biel-Bienne.

zdroj: spravy.rtvs.sk

Košice však napriek zmene formátu nedokázali získať ani bod a súťaž opúšťali s rozdielom skóre -13. Rozdiel skóre možno nepôsobí hrozivo, ale fakt, že Košice boli jediným tímom v súťaži, ktorý nedokázal bodovať už áno. Práve toto pôsobenie bolo nateraz posledné.

„Oceliari“ sú tak našim posledným majstrom, ktorý sa v tejto súťaži objavil. Alarmujúci je fakt, že na úkor nás dostali pozvánku aj tímy reprezentujúce krajiny, ktoré sú v hokejovom svetovom rebríčku výrazne pod nami.

„Keďže slovenskí zástupcovia neboli v uplynulých troch sezónach v zápasoch Champions Hockey League po športovej stránke úspešní, CHL dospela k rozhodnutiu, že je férové krajiny rotovať, a umožniť tak Poľsku, aby sa v nasledujúcom ročníku opäť ukázalo na európskej scéne,“

uviedlo vedenie súťaže na svojej oficiálnej stránke

Autor: Adam Čaja

zdroj titulnej foto: sportnet.sme.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *