Pohyby v kádri: Dukla Trenčín

Tím z Trenčína nezažíva v poslednom období najlepšie výsledky. V sezóne 2021/22 to bolo deviate miesto a vypadnutie v osemfinále play-off proti Banskej Bystrici.. V poslednej sezóne skončili taktiež na deviatej pozícii v základnej časti a taktiež nepostúpili z osemfinále play-off, tentokrát prehrali 1:3 na zápasy s Michalovcami. V tíme došlo k veľkému množstvu zmien, po ktorých sú fanúšikovia zvedaví, kam to Trenčín dotiahne v tabuľke túto sezónu.

Prvá prestupová aktivita od tímu spod hradu Matúša Čáka sa objavila už 13. apríla, keď boli oznámené tri odchody. Ako prvý odišiel z klubu zámorský legionár Rob Flick. Ten nezažil zlú sezónu, keď si pripísal 24 bodov a bol štvrtým najproduktívnejším hráčom Trenčanov. Spolu s ním opustili klub aj Richard Jakubec, ktorý odohral väčšinu sezóny v Považskej Bystrici a Juraj Jurík, ktorý si zahrá v druholigovej Skalici. Jedným z najväčších a možno aj najväčší odchod bol oznámený 17. apríla. Z klubu odišiel ich hviezdny obranca Miguel Tourigny, ktorý smeruje späť do zámorskej AHL. Konkrétne by mal väčšinu času hrať v tíme Laval Rocket, ktorý pôsobí v AHL ako farmársky tím Montrealu Canadiens.

Hockey : Miguel Tourigny, l'espoir du Canadien, sort de sa zone de confort  en Slovaquie | RDS
Tourigny pred oslabením vo formácii spolu s Tomášom Starostom.

zdroj: rds.ca

Hneď v prvý májový deň oznámili Trenčania ďalší odchod. Z klubu odišla ich brankárska dvojka z minulej sezóny, David Honzík. Ten sa po 2 sezónach na slovenských klziskách vracia naspäť do Česka, keď prestúpil do B tímu Dynama Pardubíc. Tam sa pokúsi vybojovať si miesto v A-tíme, ktoré bude ale veľmi ťažké získať. Hneď o 2 dni neskôr odišla z tímu ďalšia opora, keď sa k slovenskej enkláve v Třinci pripojil Viliam Čacho. Ten zažil životnú sezónu v Trenčíne a vďaka jeho výkonom si vyslúžil miestenku v reprezentácii. Hneď po jeho odchode oznámili ale Trenčania aj prvý príchod Jozefa Baláža, ktorý by mal zastať práve Čachovu pozíciu. O deň neskôr, presnejšie 4. mája bol oznámený aj príchod prvej zahraničnej posily. Na Slovensko sa po jednej sezóne vo Francúzsku vracia Jonathan Charbonneau. Fanúšikovia si ho môžu pamätať vďaka skvelým výkonom z Detvy a Prešova. O 8 dní neskôr ohlásili návrat aj 2 odchovancom trenčianskej juniorky. Z Liptovského Mikuláša prišli obrancovia Tomáš Bokroš a Marek Hudec. Do konca mája ešte prišli útočník Peter Lichanec a mladý český obranca Michal Bystroň.

Z Prešova utiekol kvôli vojne na Ukrajine. Jeho kariéra pokračuje v slávnej  extraligovej značke | Hokejový svet
Charbonneau po oslave gólu v Prešove.

zdroj: Peter Ilenčík

V júni z klubu hlavne odchádzali hráči. 8. júna bol oznámený odchod Mareka Valacha, ktorý po vydarenej sezóne v trenčianskom drese mieri do Michaloviec. Presne o týždeň neskôr ale boli oznámené 2 veľké posily. Filip Ahl a Tor Immo budú určite patriť k lídrom celého trenčianskeho útoku. Ahl zaznamenal v drese Pustertalu v Alpskej hokejovej lige 35 bodov v 46 zápasoch. Immo prichádza z druholigového nemeckého tímu EHC Freiburg, kde v 50 zápasoch zaznamenal 66 bodov. Títo dvaja švédski útočníci sa dokonca stretli v sezóne 2021/22 v drese českého Znojma. Na ďalší štvrtok, teraz už 22. júna z klubu odišli ďalší 2 českí hráči. Najprv útočník Jan Dalecký, ktorý vôbec nenaplnil očakávania klubu a potom aj Petr Ulrych, ktorý si zahrá v ambicióznej Žiline. Na konci mesiaca ešte odišiel aj Petr Obdržálek, ktorý spojí sily s Jurajom Juríkom v Skalici.

Hokej: Petr Ulrych prestupuje z Dukly Trenčín do Žiliny | SPORTNET
Ulrych v súboji s Filipom Vašašom.

zdroj: TASR

Začiatkom júla Trenčín oznámil svoju najväčšiu posilu v tomto prestupovom okne. Z britskej najvyššej súťaže prichádza jednoznačne najproduktívnejší hráč celej ligy, Scott Conway. Odohral za Belfast 55 zápasov a zaznamenal 94 bodov, z toho až 42 gólov. Na 2 týždne sme o prestupovej aktivite nič nepočuli, pokým z klubu neodišiel talentovaný mladík Ľuboš Stahoň. Ten smeruje do kanadskej QMJHL do tímu Cape Breton Eagles. Po ňom odišiel aj ďalší odchovanec, Roman Vaňo. 20 ročný útočník nedostával veľa šancí v A-tíme a tak si zahrá vo Vsetíne alebo Valašskom Meziříčí. Zároveň koncom júla oznámili Trenčania zatiaľ svoju poslednú posilu. Do ich obrany príde švédsky obranca Tobias Ekberg. Ekberg má skúsenosti z najvyššej švédskej súťaže, kde odohral posledných 6 sezón. V poslednej sezóne pôsobil v rovnakom drese ako Marek Hrivík a Peter Cehlárik, čiže v Leksands.

Trenčín angažoval švédskeho obrancu Ekberga | HokejPortal.sk

zdroj: Daniel Eriksson

Počas augusta sa už takmer nič neudialo. Presne v strede mesiaca, 15. augusta z klubu odišiel mládežnícky reprezentant Lotyšska, obranca Patriks Ozols, ktorý si vyskúša druhú českú ligu v drese Jihlavy. Posledným odchodom a všeobecne prestupom v drese Trenčína je odchod ich druhého najlepšieho strelca po Šimonovi Petrášovi, Joakima Thelina. Thelin strelil v 48 zápasoch 13 gólov a na 6 prihral. Zažil priemernú sezónu, ale určite lepšiu ako jeho posledné tri v švédskej najvyššej lige.

Joakim Thelin om nya livet i Slovakien: "Har haft en och annan bussröv"

zdroj: hockeysverige.se

zdroj titulnej fotografie: hkdukla.sk

Autor: Michal Bruňo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *