Pohyby v kádri: HKM Zvolen

Zvolen má za sebou pomerne úspešnú sezónu, keď to Bryndziari dotiahli až do samotného finále, kde napokon nestačili na majstra z Košíc. Ambície Zvolena sú však vždy tie najvyššie, preto bolo pomerne zaujímavé sledovať, či Zvolen prebuduje káder, alebo napokon väčšina tímu z minulej sezóny ostane aj naďalej. Napĺnil sa nakoniec scenár číslo dva, odchodov ani príchodov sa veľa neudialo.

Z tímu odchádzajú produktívni legionári i mladé duo talentov

Tradične sa v tejto sérii zameriame prv na odchody, ako prvý svoju adresu zmenil 29-ročný obranca Shane Hanna, ktorý zamieril do druhej nemeckej ligy. Vo Zvolene výkonmi nesklamal, prišiel s potenciálom zaradiť sa medzi produktívnych obrancov, to aj potvrdil, keď počas základnej časti, v ktorej odohral 49 stretnutí pozbieral 30 kanadských bodov (10+20). Kto avšak v tejto štatistike nenaplnil očakávania bol pravý obranca Joel Messner. Ten prišiel po pomerne vydarenej sezóne v drese rakúskeho Innsbrucku, ktorý napokon zakončil ako hráč nemeckého celku Bad Nauheim. Rodák z Winnipegu získal za 50 duelov základnej časti len 13 kanadských bodov (4+9), v play-off to bolo o kúsok lepšie (17 zápasov, 2+4), no vo všeobecnosti zaostával za očakávaniami a tak jeho odchod nebol žiadnym prekvapením. Najnovšie bude obliekať dres talianskeho Pustertalu v ICEHL.

zdroj fotky: sportnewz.bz

Kufre si balil tiež kanadský brankár Jake Paterson, ktorý prišiel počas rozbehnutej sezóny, vďaka čomu počas základnej časti nastúpil len do 14 duelov, v ktorých presvedčil o svojich kvalitách. Výrazne horšie boli jeho výkony vo vyraďovacej časti, kde ho jasne prechytal Adam Trenčan a tak Jake Paterson naskočil len do 6 duelov s úspešnosťou pod 90%. Ďalším výraznejším odchodom je Deven Sideroff, ktorý často nastupoval v druhom útoku. Prv bojoval s priemerom bodu na zápas, play-off mu avšak veľmi nevyšlo, keď zaznamenal len jeden presný zásah a tri asistencie, na čo potreboval 15 stretnutí. Najnovšie si 26-ročný forward zahrá za české Kladno v TELH. Výraznou stratou je bezpochyby produktívny center Michael Huntebrinker, s ktorým síce Zvolen predĺžil spoluprácu, no napokon sa Američan rozhodol zavesiť korčule na klinec a tak museli pod Pustým hradom riešiť nepríjemnú situáciu. Každopádne 31-ročný útočník v minulej sezóne nesklamal a mal presne bod na zápas, teda ak nerátame aj play-off. Zo Slovákov odišiel napríklad skúsený Peter Hraško, ten cez sezónu laboroval so zranením a napokon sa do bojov o titul ani nezapojil. Počas základnej časti stihol odohrať 37 zápasov so ziskom 6 kanadských bodov (1+5). Najnovšie sa na zmluve dohodol s Liptovským Mikulášom.

Ďalšie odchody: Václav Stupka (Nové Zámky), Carter Turnbull (Banská Bystrica), Samuel Barcík (Saskatoon Blades, WHL), Adam Barcík (Chippewa Steel, NAHL)

zdroj fotky: HockeySlovakia

Prišlo len 5 Američanov vrátane bratskej dvojice

Príchodov vo Zvolene nebolo veľa, Patersona v bráne nahradí Jake Kupsky, ktorý bude novým parťákom pre Adama Trenčana. Čoskoro 28-ročný brankár nastúpil počas uplynulej sezóny len do 12 zápasov, ktoré rozdelil medzi ECHL a AHL. V ECHL nastupoval za Idaho Steelheads, kde pôsobila aj nová akvizícia Popradu, Ryan Dmowski. V tomto tíme sa mu darilo, za 7 zápasov zaznamenal úspešnosť až 95,5%, čím si vyslúžil hosťovanie na farme Vancouveru. V AHL to bolo o poznanie horšie, nastúpil do 5 duelov (88%), avšak stále by to mal byť kvalitný brankár a tak sa vo Zvolene o dvojicu brankárov nemusia báť. Ako reakcia na spomínaný nečakaný koniec Huntebrinkera prišiel 25-ročný center so štartom v NHL. Drake Rymsha zažil vydarenú sezónu v ECHL, za 58 zápasov získal rovnaký počet kanadských bodov (24+34), štyri štarty zaznamenal tiež v AHL so ziskom jednej asistencie.

„Od Rymshu očakávame, že bude pravidelne bodovať a stane sa lídrom nášho útoku. Samozrejme, od takéhoto hráča máme tie najvyššie očakávania ako v ofenzívnej, tak aj v defenzívnej hre,“

povedal o Rymshovi generálny manažér Ladislav Čierny.
zdroj fotky: HKM Zvolen, Vladimír Chramazda

Ako ďalší prišli na rad bratia Hultsovci, prv to bol mladší Cole Hults, ktorý prichádza posilniť defenzívu Bryndziarov. Pre 25-ročného ľavého beka je to druhá sezóna mimo Ameriky, keď tá prvá bola práve ta predošlá, ktorú strávil v Bolzane. Za účastníka ICEHL odohral 45 zápasov, zaznamenal 3 presné zásahy a tie 26 prihrávok na gól. Hneď deň na to Zvolen potvrdil aj očakávaný príchod Mitcha Hultsa, ktorý prichádza z rovnakého tímu ako jeho brat. Skúsenosti zo Slovenska už má, v sezóne 2020/21 zaujal v Bratislave Capitals natoľko, že ho získalo fínske TPS Turku. Po sezóne v Liige sa upísal práve Bolzanu, tam odohral len jednu sezónu, no mal viac ako bod na zápas (48 zápasov, 20+34). Od tejto dvojice tak možno očakávať solídne výkony a zaradenie sa do prvých dvoch formácii, čo napokon aj potvrdila príprava, keď obaja bratia figurovali v druhej pätici. Piatou posilou americkej národnosti sa stal 26-ročný pravý obranca Brennan Kapcheck. Pre neho ide o premiéru v Európe, keďže doposiaľ nastupoval len v zámorí, naposledy v ECHL, tam patril ku kvalitným bekom s ofenzívnym potenciálom, čoho výsledkom bol aj zisk 5 gólov a 25 asistencií počas 58 duelov základnej časti tretej najvyššej zámorskej súťaži.

zdroj titulnej fotky: HKM Zvolen, Vladimír Chramazda

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *