Poprad povedie otec hviezdy NHL!

Trápiaci sa Poprad dlho bez hlavného trénera neostal a po včerajšom rozlúčení sa s Čechom Alešom Totterom predstavil klub meno jeho nástupcu. Tím po českom lodivodovi povedie skúsený 61-ročný Todd Bjorkstrand.

Otec slávneho útočníka Seattlu, Olivera Bjorkstranda naposledy trénoval Norský celok Stavanger Oilers. Ešte ako hráč vyhral Todd hneď 7 titulov v Dánsku. Tam, kde hráčsku kariéru skončil, tam začal aj trénovať. Práve s Herningom vyhral hneď 6 ďalších titulov za 12 sezón trénovania až sa následne presunul do rakúskeho Grazu. Naposledy viedol Bjorkstrand spomínaný nórsky celok Stavanger Oilers, s ktorým v posledných dvoch sezónach oslavoval majstrovský titul a ukázal sa so svojim celkom aj CHL.

Todd Bjorkstrand sa dohodol s Popradom hneď na dvoch sezónach.

„Som rád, že sme sa s Toddom dokázali dohodnúť na dvojročnej zmluve. Keďže mužstvo sa nenachádza na miestach, na ktoré patrí, rozhodli sme sa pre tento impulz. Todd je skúsený tréner, ktorý dosiahol výsledky na európskych klziskách a sme radi, že svoje skúsenosti odovzdá v Poprade. Prajem mu v jeho práci všetko dobré,“

Povedal pre HK Poprad športový manažér Július Koval.

Zdroj fotky: NTB/Carina Johansen

Autor článku: Štefan Špak

One thought on “Poprad povedie otec hviezdy NHL!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *