Prekvapia Liptáci alebo Vojaci? Predpoveď predkola Tipos extraligy!

Hoci sa nám ešte len v piatok skončila mimoriadne vyrovnaná základná časť 31. ročníka našej najvyššej súťaže, už v pondelok nás čakajú prvé dva zápasy tímov, ktoré sa po základnej časti umiestnili na 7-10 mieste. Poďme sa pozrieť na jednotlivých aktérov sérií.

HKM Zvolen – HK32 Liptovský Mikuláš

Tip: 3:1 postup HKM Zvolen

Séria, ktorá už môže mať naoko jasného favorita zo Zvolena. Napovedať tomu môže postavenie Zvolenčanov v tabuľke. Liptovský Mikuláš pretrhol čiernu šnúru plnú bojov o záchranu. Liptáci si vybojovali 10. miesto na úkor tímu HC Mikron Nové Zámky.

Keď sa však pozrieme na vzájomné zápasy týchto dvoch celkov zistíme tento fakt. Tieto mužstvá spolu odohrali 6 vzájomných zápasov z ktorých odchádzali 3-krát víťazne Zvolenčania. Z troch triumfov sa však tešili aj Liptáci. Väčšina z týchto zápasov skončila o gól.

HKM Zvolen

Solídny úvod sezóny, neskôr však úpadok formy

V úvode sezóny to bola klasická forma tímu Zvolena. Tím bojoval o popredné priečky v tabuľke, pričom sa niekoľko kôl ocitol aj na jej čele. Na tím však prišla deka. V mesiaci November zaznamenali šnúru 6-tich prehier v rade.

zdroj: sportnet.sme.sk

Padali aj hlavy

Odniesli si to tréner Zvolena Peter Oremus a jeho asistent Andrej Kmeč. Toto trénerské duo v minulosti doviedlo Zvolenčanov k zisku postupne všetkých troch najvzácnejších kovov, vrátane majstrovského titulu. Žezlo po nich dočasne prevzal Norbert Javorčík. Pod ním podával Zvolen kolísavé výkony. V súčasnosti je trenérom Zvolena Jamie Russell.

Kľúčové mená

Cole Hults (50z – 9+28), Radovan Bondra (49z – 18+15), Marek Hecl (44z – 16+19), Mitch Hults (50z – 15+25),

Matej Kašlík (41z – 9+18), Patrik Marcinek (50z – 11+9), Peter Zuzin (49z – 20+19), Marek Viedenský (27z – 5+11)

HK32 Liptovský Mikuláš

Čierna šnúra konečne prelomená

Nech už táto séria skončí akokoľvek, Liptáci budú sezónu bilancovať veľmi pozitívne. Vyhli sa bojom o záchranu, o čo viac zahrajú si aj predkolo play-off. Jedinou morálnou škvrnou na sezóne Liptákov môže byť angažovanie Mitchella Millera alebo aj Severiho Lahtinena. Po hernej stránke sa však oba prestupy vydarili.

Na obrázku kontroverzná posila Liptákov Mitchell Miller (zdroj: sportnet.sme.sk)

Kľúčové mená

Alexander Avtsin (49z – 17+19), Matt Berry (48z – 15+19), Haralds Egle (49z – 11+28), Severi Lahtinen (24z – 5+9),

Aurel Nauš (38z – 14+7), Marly Quince (50z – 20+13), Martin Réway (41z – 7+26)

Aj napriek faktu, že vzájomné zápasy majú tieto dva celky vyrovnané, favorizoval by som tím Zvolena. Zvolen má každú sezónu len tie najvyššie ambície. Jeho pravidelná účasť v play-off znamená, že tím Zvolena disponuje cennými skúsenosťami, ktoré by naopak Liptákom mohli chýbať. Tento faktor bude rozdielový. Liptáci by však mohli zobrať minimálne jeden zápas, a tým sériu zdramatizovať.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín

Tip 3:2 postup HK Nitra

Dve tradičné hokejové bašty sa ocitajú zoči voči v predkole. Na to zisťovať, kde nastala chyba už nie je čas. Nitrania sa ešte pár kôl pred koncom držali na 5. mieste v tabuľke. Nakoniec však skončili na 8. mieste, a v predkole tak narazia na Trenčiansku Duklu. Oba tímy si prešli sezónou ako na hojdačke, táto séria teda nemusí mať favorita.

Vzájomné zápasy putujú jednoznačne na stranu Nitry, keď zvíťazila až v piatich. Play-off je však nová súťaž. Oba tímy budú mať o motiváciu postarané. Víťaz série vyzve víťaza základnej časti z Popradu. Nitra má na Poprad dobré spomienky. V minulej sezóne to boli práve oni, kto Kamzíkov vyradil v predkole play-off.

HK Nitra

Dlho sa držali v prvej šestke, nakoniec „iba“ predkolo

Na rozdiel od minulej sezóny, kedy sa Nitrania dlhodobo pohybovali v spodnej časti tabuľky, v tejto sezóne tomu bolo inak. Nitru v priebehu základnej časti nezasiahla žiadna vážnejšia výsledková kríza. Základnú časť však neukončili na pozitívnej nôte. V posledných 6-tich zápasoch získali iba 5 bodov z možných 18. Tento nevydarený záver ich stál miesto v prvej šestke. Rozhodla o tom mini tabuľka troch mužstiev, ktoré získali 76 bodov.

zdroj: nitra.dnes24.sk

Kľúčové mená

František Gajdoš (49z – 4+16), Marko Stacha (38z – 3+10), Filip Bajtek (45z – 8+13), Samuel Buček (44z – 26+31),

Brent Gates (48z – 14+38), Sahir Gill (47z – 12+34), Robby Jackson (44z – 26+20), Sebastian Čederle (41z – 8+12)

HK Dukla Trenčín

Tradičná bašta opäť v predkole

Trenčín zažil sezónu, ktorá sa od predošlých sezón výsledkovo príliš nelíši. Prešli si aj krízou, keď v mesiaci Október zaznamenali šnúru 6-tich prehier v rade. Základnú časť však ukončili v pozitívnom trende, keď boli víťazní 5-krát po sebe. Vojaci sa umiestnili na 9. mieste. Na rovnakom mieste skončili aj v minulej sezóne. Vtedy im vystavila stopku Michalovská Dukla.

zdroj: sportnet.sme.sk

Kľúčové mená

Connor LaCouvee (20 výhier, 2.89 GAA – 91.5%), Phil Pietroniro (49z – 9+28), Filip Ahl(33z – 15+14), Jozef Baláž (50z – 13+22),

Jonathan Charbonneau(49z – 12+21), Scott Conway(43z – 14+25), Tor Immo(50z – 19+21), Šimon Petráš(49z – 13+17)

Ak sa má udiať prekvapenie v jednej z týchto sérií, tak práve v tejto. Trenčania majú potrebnú kvalitu na to, aby Nitru prinajmenšom potrápili a vynútili si tak sériu, ktorá bude trvať všetkých 5 zápasov. Momentum môže byť na strane Trenčianskych Vojakov, ktorí základnú časť ukončili na rozdiel od Nitry veľmi pozitívne. Aj napriek tomuto faktu očakávam postup Corgoňov z Nitry v 5 zápasovej bitke.

Autor: Adam Čaja

Zdroj titulného obrázka: sport24.pluska.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *