Zaujímavá výmena v Tipos Extralige? Kto je jej „víťazom“?

V posledných dňoch sa nám spustila aktivita na prestupovom trhu v slovenskej najvyššej súťaži. Do ligy už prišli napríklad nováčikovia Ethan Werek, Niclas Lucenius alebo Andrew Calof. V sobotu 11.11. sme ale boli svedkami výmeny hráčov medzi Banskou Bystricou a Slovanom Bratislava.

Prvý hráčom, ktorého si spomenieme je práve hráč, ktorý do Slovana Bratislava príde. Je ním nebezpečný útočník Banskej Bystrice, Roman Žitný. Žitný prišiel pod Urpín na začiatku tejto sezóny po vydarenej sezóne v Michalovciach. V Banskej Bystrici odohral presne tretinu zápasov z 1 sezóny, čiže 17. V týchto 17 zápasoch zaznamenal 2 góly a 6 asistencii. V poslednom zápase bol neviditeľný, ale nakoniec sa mu podarilo doklepnúť puk na 4:4. Ak by ale pokračoval takýmto tempom v získavaní bodov, dostal by sa na úroveň 24 bodov, čo je slušné číslo, keď sa pozrieme na hru Banskej Bystrice, ako niekedy dokážu vyhorieť.

zdroj: hc05bb/Instagram

Druhým smerom ale smeruje tiež zaujímavé meno. Minuloročný útočník práve Banskej Bystrice sa vracia naspäť., keďže mu angažmán v Slovane nevyšiel. Týmto hráčom je mohutný Alex Výhonský. Výhonský v celej minulej sezóne zaznamenal 9 gólov a 9 asistencii. V Slovane sa mu ale nedarilo a v 13 zápasoch získal len 3 body za 1 gól a 2 asistencie. Výhonský ale nie je hráčom, ktorý by získaval bod na zápas. Svoju prácu si odrobí a niekedy si popritom aj strelí gól.

zdroj: hc05bb/Instagram

Zaujímavé boli aj reakcie fanúšikov hlavne Baranov. Niektorí kritizujú napríklad to, že Bystričania majú tretí najnižší počet strelených gólov a privedú hráča, ktorý tie góly nedáva často. Ďalší sú naopak spokojní, že sa ich milovaný Alex vrátil naspäť zo Slovana „domov“. Kvalitatívne získal určite Slovan lepšie meno, ale uvidíme, ako sadne Výhonskému nový tím a aj nový tréner.

zdroj titulnej fotografie: bystricoviny.sk

Autor: Michal Bruňo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *