Česko nedopustilo překvapení od Rakouska. Národní tým vyhrál 4:0

Český tým po jednom dnu odpočinku čekal tým Rakouska, který byl nažhavený od velice překvapivé výhry proti Finsku, kdy dokázali otočit skóre z 0:2 na 3:2. Tentokrát, ale Češi nedopustili takové překvapení a s čistým kontem si zapsali další tři body do tabulky skupiny A.

První třetina byla jasně na straně národního týmu. Tým pod vedením Radima Rulíka si tvořil mnoho akcí, ale Madlener strážil svojí svatyni svými zákroky. Velikou šanci měl na sedmé minuty Daniel Voženílek ke kterému se dostala excelentní přihrávka od Matěje Stránského. Střela třineckého forwarda ale mířila pouze do výstroje rakouského brankáře. Necelou minutu před koncem první třetiny se do samostatného úniku dostal Ondřej Kaše, ale během jeho nájezdu byl faulován jedním z rakouských obránců. Hlavní rozhodčí Heikkinen nařídil trestné střílení. K jemu se postavil faulovaný hráč a stejně jak v nájezdech proti Finsku, tak i teď byl Ondřej Kaše sebejistý a překonal brankáře Davida Mandlenera. Češi šli tedy do druhé třetiny s gólovým vedením.

Druhá perioda začala hned první rakouskou přesilovkou po faulu Radka Gudase. Tým naších jížních sousedů si tvořil spoustu akcí, ale všechny střely buď zblokovala pozorná obrana, nebo brankář Petr Mrázek, který dostal možnost v tomto zápase před prozatimní jedničkou – Lukášem Dostálem. Ke konci třetiny začali rozhodčí vylučovat a chvíli se na ledě hrálo 4 na 3 ve prospěch českého týmu. Tato přesilovka byla i využita. Dominik Kubalík dostal přihrávku od Davida Tomáška a ottawský snajpr se nemýlil. Na další gól jsme nemuseli čekat nijak dlouho a opět jej vyhazoval ze sítě brankář Rakouska. Matěj Stránský poslal průnikovou přihrávku Jakubu Flekovi, který svůj nájezd naprosto s klidem proměnil. Skóre ze 1:0 na 3:0 se změnilo za pouhých 64 vteřin.

Třetí, a zároveň poslední dějství utkání se neslo už v poněkud klidném režimu. Nicméně, se Češi dočkali čtvrtého gólu, a to hned ze začátku. Premiérový gól na tomto šampionátu si připsal David Tomášek, který doposud měl na kontě tři asistence. Po zbytek třetiny se žádná velká akce už nekonala. Český tým chtěl uhájit jasné vedení a zabránit případnému rakouskému comebacku jako v případě zápasů s Kanadou a Finska. Týmu Rogera Badera už ale nezbývalo moc energie po včerejším třaskavém utkání s výběrem Suomi. Na kostce pod stropem O2 Arény svítilo po 60 minutách skóre 4:0, a tím pádem si brankář českého týmu Petr Mrázek dokázal připsat první čisté konto na tomto turnaji.

Český tým ale nebude mít moc času na odpočinek. Za necelých 22 hodin se utkají proti Velké Británii. Rakousko si zaslouží vydřený oddych a v akci je uvidíme znovu v neděli, kdy od 16:20 vyzvou Norsko.

Česko – Rakousko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Kaše (TS), 36. Kubalík (TomášekŠpaček), 37. Flek (Stránský), 42. Tomášek (PalátKubalík)

Sestava Česka: Mrázek (Dostál) – KrejčíkGudas (A), KempnýRuttaHájekKundrátekŠpaček – Červenka (C), SedlákKaše – Palát (A), TomášekKubalík – VoženílekKämpfStránský – BeránekKondelíkFlek.
Trenér: Radim Rulík

Sestava Rakouska:  Madlener (Höneckl) – Heinrich (A), NicklUnterwegerWolfStrongMaierStapelfeldtBrunner – Raffl (C), NissnerM. Huber – ZwergerRossiSchneider – Ganahl (A), BaumgartnerHaudum – P. HuberWukovitsRohrer.
Trenér: Roger Bader

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Kaukokari (FIN) – Heffner (GER), Nikulainen (FIN)

zdroj titulní fotky: Michal Sváček

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *