Po bojovném výkonu berou Češi dva body

Zápasem s Finskem začalo pro Čechy domácí Mistrovství světa, ve kterém se budou chtít poprat o nejvyšší příčky. Finsko bylo pro Česko dobrou ukázkou toho, jak by mohl průběh Mistrovství světa vypadat, a že bude potřeba velké bojovnosti celého týmu.

První třetina

Oba dva týmy nastoupily do první třetiny velmi opatrně. Z počátku byli aktivnější spíše Finové, ale žádná z jejich střel neohrozila Lukáše Dostála. Po asi pěti minutách se k prvním šancím dostali i Čechové. I přes vysokou aktivitu zejména Fleka, či Beránka, však puk za záda Sateriho nedostali. Největší šance přišla na samém konci třetiny, kdy z kruhu pálil Hájek. Sateri však jeho střelu vychytal a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina

Do druhé třetiny nastoupili aktivněji Češi, kteří několikrát ohrozili branku finského gólmana. Finové i přes několik chyb však gól nedostali. Odměnou Čechům byla pouze přesilová hra, kterou však Finové velice dobře ubránili. Ubráněná přesilovka Finy namotivovala a několik dalších minut dělali problémy české obraně. V čase 18:18 se po velkém tlaku prosadil Ondřej Palát a hala málem praskla nadšením. Jenže po úspěšné trenérské výzvě Finů byl gól odvolán, kvůli postavení Tomáška v brankovišti, a tím pádem bránění v zákroku brankáře. Skóre tedy zůstalo stejné a druhá třetina skončila za stavu 0:0.

Třetí třetina

Do třetí třetiny vstoupili mnohem aktivněji Finové. Na Češích již byla vidět únava z předešlých dvou třetin. Naopak Finové, kteří hráli první dvě třetiny spíše úsporněji, měli mnohem více sil. Čechům nepomohlo ani vyloučení Radka Gudase. Finové však v přesilovce nastřelili pouze tyč Lukáše Dostála. Čechům se podařila ubránit i celá třetí třetina a o výsledku tak mělo rozhodnout prodloužení.

Prodloužení

Do prodloužení nastoupili Finové ve čtyřech, jelikož si Gudas odpykával zbytek trestu. V prodloužení dokázal Čechy podržet brankář Lukáš Dostál, stejně jako Finy jejich gólman Sateri. Protože ani v prodloužení branka nepadla, rozhodovaly o vítězi až nájezdy, které byly pro Čechy první v celé sezóně.

Nájezdy

Finům se nepodařilo proměnit ani jeden nájezd, jelikož všechny výborně zpacifikoval výborný Lukáš Dostál. Češi proměnili nájezdy hned dva. První dostal puk do brány Ondřej Kaše, který bekhendovým blafákem překonal Sateriho. Výhru potvrdil kapitán Roman Červenka poté, co vystřelil nad rameno finského brankáře a dostal puk za jeho záda.

Výsledek zápasu: 1:0pp

Příští zápas čeká Čechy v sobotu 11.5., kdy ve 20:20 vyzvou tým Norska.

Zdroj náhledového obrázku: iDNES.cz

Autor: Petr Brychta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *